Rugpjūčio 17-18 dienomis Alytuje, Didžiosios Kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione (MPB) vyko futbolo varžybos, skirtos savanorio Artūro Sakalausko žūties 20-mečiui. Į atminimo turnyrą susirinko krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) komandos iš
Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Vilniaus, kolegos iš Klaipėdos dragūnų ir vietos MPB.
Atrankos kovose geriausia sekėsi Klaipėdos ir Panevėžio KASP ekipoms. Uostamiesčio savanoriai 3:0 įveikė Kauną, o Panevėžio KASP - 5:0 – nepasigailėjo Klaipėdos dragūnų. Pusfinalyje Klaipėdos KASP 2:1 nugalėjo Alytaus savanorius, o Panevėžio ir Vilniaus KASP dvikovos nugalėtojas paaiškėjo po baudinių 4:2 pergalę šventė panevėžiečiai.
Vilniaus savanoriai patyrė dar vieną pralaimėjimą rezultatu 2:4. Mažajame finale prieš juos laimėjo Alytaus KASP ir tapo trečiosios vietos prizininkais. Pereinamąją čempionų taurė išvažiavo į Panevėžį, kurio savanoriai didžiajame finale 2:0 buvo pranašesni prieš Klaipėdos KASP. Tradiciškai nugalėtojus apdovanojo savanorio A. Sakalausko tėvai – Genovaitė ir Pranas.
Kaip
Alytausgidas.lt pasakojo kapitonas Kęstutis Pileckas, pilnas turnyro ciklas Alytuje vyko pirmąkart. Anksčiau į Dzūkijos sostinę atvykdavo tik 4 stipriausiosios KASP futbolo komandos. Varžybos, skirtos kario savanorio A. Sakalausko pereinamajai taurei laimėti, pirmą kartą Alytuje buvo surengtos 1999 metais. 2000 m. Alytaus KASP tapo nugalėtojais.
Praėjusiais metais alytiškiai liko ketvirti. Po šių metų finalų vyko „Išsūkio taurės“ dvikova. Joje KASP rinktinė 7:1 nugalėjo šeimininkę, Alytaus DK MPB komandą. Alytaus (KASP 1-osios rinktinės) komandos garbę gynė 15 karių, nuo eilinių, seržantų iki vyr. leitenantų ir kapitonų. Alytaus pėstininkų sudėtyje tarp 18 žaidėjų, buvo ir jaunesniųjų eilinių.