Penktadienį Biržų miestas šventė savo vardo 555-asias metines. Šia proga krašto muziejus „Sėla“ pakvietė į atvirų durų dieną, kurios metu buvo parodytas
Alytaus miesto teatro spektaklis „Barbora Radvilaitė“.
Į Biržų kultūros centrą susirinkę žiūrovai išvydo Alytaus miesto teatro meno vadovo režisuotą spektaklį, kuriame vaidina Audingas Aleknavičius, Erika Jasinskaitė, Inesa Pilvelytė; Eugenijus Rakauskas, Vidas Vaškius ir Alytaus „Apartė“ teatro mokyklos auklėtiniai.
„Barbora Radvilaitė“ - ne pirmas alytiškių spektaklis Biržuose. Anksčiau čia gastroliuota su įvairiu kitu repertuaru, vaidinta profesionalių teatrų festivalyje „Žaldokynės kraštas“.
Rugsėjo mėnesį spektaklį ketinama pristatyti karaliaus Žygimanto Augusto II žmonai Barborai Radvilaitei įkurtame Augustavo (Lenkija) mieste. Pagal originalią A. Kinderio pjesę pastatyta „Barbora Radvilaitė“ atpasakoja 1547 metais vykusią istoriją.
Po slaptos santuokos su Žygimantu Augustu būsima Lietuvos ir Lenkijos karalienė pusę metų gyveno nežinioje, prižiūrima tik gydytojo, liokajaus Stanislovo Davainos ir savo brolio Radvilos Rudojo. Alytiškių pastatymas Augustave bus skirtas turizmo sezono uždarymui, spektaklis bus verčiamas į lenkų kalbą.