alytausgidas sopena1

Pasirašyta investicijų sutartis dėl aliuminio gaminių fabriko steigimo Alytuje

Alytusbir. 04 2010, 13:42
Birželio 3 d. Alytaus miesto savivaldybės meras Česlovas Daugėla ir ispanijos įmonei atstovaujančios UAB ,,Sopena Group (Baltic)" direktorius Arūnas Čiulada pasirašė investicijų sutartį dėl aliuminio gaminių fabriko steigimo Alytaus pramonės parke.
Aliuminio profilių fabriko steigėja - ispanų metalo apdorojimo kompanija UAB „Sopena Group (Baltic)" - Alytaus pramonės parke ketina investuoti apie 36 mln. Lt ir sukurti apie 60 darbo vietų. Artimiausiu metu bus apsispręsta dėl tinkamo sklypo statyti fabriką Alytaus pramonės parke.
Sutarties pasirašyme dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rakauskienė, tarybos sekretorius Dobilas Kurtinaitis.
2010 m. kovo 25 d. Alytaus miesto savivaldybės taryba pritarė Alytaus miesto savivaldybės ir UAB ,,Sopena Group (Baltic)" investicijų sutarčiai ir įgaliojo savivaldybės merą Česlovą Daugėlą ją pasirašyti.
2009 m. lapkričio 24 d. Londone (Jungtinė Karalystė) Ūkio ministerija su partneriais pasirašė ketinimų protokolą dėl aukšto lygio aliuminio gaminių fabriko steigimo Lietuvoje, Alytuje.
Ketinimų protokolą dėl fabriko statybų pasirašė ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis, Alytaus miesto savivaldybės meras Česlovas Daugėla ir „Sopena Grupo"generalinis direktorius Manuelis Sopena Fumanalis.
Dar šių metų vasarą „Sopena Grupo" rinkosi iš dviejų Lietuvos miestų, kuriame galėtų plėtoti savo veiklą. Tuomet pasirinktas Alytus.
Kaip sakė „Sopena Grupo"atstovas, ispanų kompanija pasirinko Alytų, nes lėmė strateginė pramonės parko padėtis ir jau pradėta plėtoti infrastruktūra, taip pat palankus miesto savivaldybės tarybos sprendimas. Prie sutarties pasirašymo prisidėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos specialistai, kurie labai operatyviai reagavo į investuotojų poreikius ir suteikė profesionalias konsultacijas.
Lietuvoje ketinanti investuoti „Sopena Grupo" įsteigta 1968 m. Ispanijoje. Metalo apdorojimu užsiimančios bendrovės metinė apyvarta siekia 300 mln. eurų (daugiau kaip 1 mlrd. Lt). „Sopena Grupo" sudaro 6 kompanijos, daugiausiai išsidėsčiusios Ispanijos Valensijos regione ir Italijoje. Kompanijos gamina ne tik aliuminio, bet ir nerūdijančio plieno, žalvario, geležies profilius, taip pat jiems tinkančius reikmenis ir papildomus produktus.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero Česlovo Daugėlos, tai labai gera žinia. ,,Tai yra 2-jų nuseklaus darbo metų su šia kompanija, rezultatas.
,,Pirmą kartą šios kompanijos atstovai buvo atvažiavę 2007 m., tuomet buvo aptarta tokio fabriko statybos Alytuje galimybė. Naujas metalo apdirbimo fabrikas bus pirmasis Alytaus pramoninio parko objektas, galintis pagyvinti palyginti aukšto nedarbo apimtą miestą. Tačiau yra dar keturi potencialūs investuotojai", - sakė Č. Daugėla.
Savivaldybės vadovo nuomone, tokios kompanijos atėjimas į pramonės parką - tai geras pavyzdys pritraukti daugiau investuotojų.
Tikimasi, kad aliuminio gaminių fabriko statyba turėtų prasidėti rugpjūčio mėnesį.
Plojimai 0Lankytojai 0
loading

Video rekomendacijos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Naujausios žinios

Loading