alytausgidas drumdrum1

„Drum2gether” buvo grojama ne tik profesionaliais, bet ir savo pasigamintais ar prasimanytais mušamaisiais

Alytusbal. 30 2010, 15:32
Atsiliepę į gatvės muzikos dienos rengėjų ir „Be2together” festivalio kvietimą gegužės 1-osios vakarą Alytuje grojo arti šimto būgnininkų. Miesto širdyje - Rotušės aikštėje - įsijautę į visus jungiantį ritmą improvizavo jaunimas ir vyresni alytiškiai.
Vieni muzikavo profesionaliais mušamaisiais, kiti - pačių prasimanytais instrumentais – plastikiniais buteliais, metaliniais kibirais ir netgi šalia buvusiomis tvoromis. Vedamas mažiausiai penkių Alytaus muzikos grupių būgnininkų „Drum2gether” orkestras nutildavo, o temą perimdavo į ritmą plojanti, spragsinti publika. Didžiausiu, paties pasigamintu būgnu, grojo menininkas, medžio drožėjas Kęstutis Benedikas.
Originaliam mušamajam panaudotas 80x80 cm rasto gabalas. Pradžioje Kęstas išpjovė medienos vidų. Instrumentų niekada negaminusiam menininkui teko konsultuotis su žinovais – patarė muziką ir akustiką išmanantis kalvis Albertas Martinaitis. Pagaminus būgno rėmą jį reikėjo džiovinti, tvirtinti, vėliau – aptraukti oda ir vėl - džiovinti.
Būgnijimui buvo pagamintos specialios lazdelės su apsauga. K. Benediko pasidirbtas būgnas ritmo jūroje Alytaus rotušės aikštėje išsiskyrė ganėtinai žemu bumbsėjimu, dar solidesnis jis bus po poros metų, kai instrumentas „subręs”. Visuotinio ritmo akcijos metu galėjome išgirsti ir afrikietiškų būgnelių garsus. Už juos muzikantai dėkoja Alytaus muzikos prekių parduotuvei „Desa“.
„Drum2gether” Alytuje tapo finaliniu ketvirtąkart surengtos gatvės muzikos dienos akordu. Po to ritmai netilo miesto centre atgyjančiame „gyvo” garso ir alaus klube „Palermo”.

Turite foto, video? Atiųskite, laukiame: [email protected]

Pridėti kaip pageidaujamą šaltinį „Google“
Plojimai 0Lankytojai 0
loading

Video rekomendacijos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Naujausios žinios

Loading