Irenos Špiegienės auklėtinės iš
Alytaus sporto ir rekreacijos centro (SRC), rungtyniaujančios stipriausiame moksleivių krepšinio lygos (MKL) U-16 čempionate, sužaidė pirmas sezono rungtynes namų arenoje. Kauno „Aisčių I" komanda sugebėjo priešintis tik pirmąjį ketvirtį (13:13). Po to alytiškės tik didino persvarą, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo joms pirmaujant 21-u tašku (42:21).
Kaunietės neprilygo ir antroje žaidimo dalyje. Vienu metu alytiškių persvara siekė net 39-is taškus, o pergalė pasiekta rezultatu 85:47. Į pergalę komandą vedė Saulė Mikelionytė, pelniusi 24-is taškus (6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai), po 20-imt taškų pridėjo Evelina Zigmantaitė (8 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Kristina Masionytė (4 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.).
Po dviejų rungtynių alytiškės turi dvi pergales ir turnyrinėje lentelėje užima antrą vietą, nusileisdamos tik Vilniaus I komandai. MKL I lygos U-16 čempionate varžosi 8 komandos. Šiais metais Alytaus SRC ekipoje rungtyniauja 2000 ir 2001 metais gimusios merginos.
Praėjusio sezono lydere buvusi Karolina Kazočiūnaitė (g. 1999 m.) išvyko rungtyniauti į šalies aukščiausioje moterų krepšinio lygoje dalyvaujančias Kauno LSU „Aistes“, tad kas ėmėsi iniciatyvos nelikus lyderės. Panašu, kad pretendenčių pakeisti buvusią vedlę – ne viena.
S. Mikelionytė (15 m.) šiuo metu rezultatyviausia komandoje. Alytiškė per rungtynes renka po 19 taškų, atkovoja 7 kamuolius, perima po 3,5 ir pagal rezultatyvumą čempionate užima 2-3 vietą. Jos efektyvumo vidurkis - 19,5 balo. 2014 m. Saulė buvo pakviesta į talentingiausiems krepšininkams skirtą projektą „U-15 Talentų karta" ir treniravosi su perspektyviausiomis šalies bendraamžėmis, dalyvavo U-16 krepšinio rinktinės atrankose. Prieš sezoną alytiškė sulaukė krepšinio legendos Jurgitos Štreimikytės - Virbickienės pasiūlymo prisijungti prie Vilniaus „Kibirkšties" dublerių komandos, tačiau nusprendė likti Alytuje.
K. Masionytė (15 m.) - viena geriausių įžaidėjų šalyje. Sezoną pradėjo įspūdingu pasirodymu Klaipėdoje. Sužaidus dvi rungtynes Kristina lyderiauja pagal efektyvumą (26,5 balo) ir penkta pagal pelnomus taškus (16 per rungtynes) MKL čempionate. Praėjusiame sezone Kristina išrinkta geriausia balandžio mėnesio MKL žaidėja. Ji taip pat dalyvavo „U-15 Talentų karta" projekte, vasarą FIBA U-15 stovykloje Slovėnijoje.
E. Zigmantaitė (15 m.) sužibėjo šį sezoną. Alytiškė renka po 18 taškų per rungtynes, atkovoja 6,5 kamuolio bei atlieka vidutiniškai po 3 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. Regis, Evelina vis geriau jaučiasi aikštelėje ir svariai prisideda prie komandos.
Vaiva Juškauskaitė (15 m.) - starto penketo žaidėja, renka po 9 taškus per rungtynes ir atkovoja po 6,5 kamuolio, atlieka po 3 rezultatyvisu perdavimus. Alytiškė pasižymi staigiu metimu, tad varžovėms tenka įdėti nemažai pastangų ją dengiant. Alytiškė dažniausiai mėgsta atakuoti iš vidutinio atstumo.
Raminta Petrusevičiūtė (15 m.) vis daugiau pasitikėjimo įgauna ir ši centro pozicijoje rungtyniaujanti krepšininkė. Raminta, sugriebia po 8,5 kamuolio ir pelno po 4,5 taško per rungtynes. Centro pozicija Raminta dalijasi su Renata Jakubauskaite.
Alytaus SRC komandą papildė ir 2001 metais gimusios trenerių Egidijos Paužuolienės ir Ramunės Sakalaitės auklėtinės. Perspektyvias krepšininkes išugdžiusi Elena Žilinskienė komandos vairą perdavė trenerei Irenai Špiegienei.
Praėjusiame sezone apmaudžiai pralaimėtos abi finalinio ketverto rungtynės Kaune. Tąkart alytiškės liko be medalių, tad šiais metais tikimąsi geresnių rezultatų. Pagrindinėmis konkurentėmis dėl čempionato nugalėtojų vardo laikomos Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinės. „Alytaus SRC krepšinio komandos sudėtis - nebloga, tad mažiau kaip medaliai mūsų komandos tikrai netenkins“, - sako komandos trenerė I. Špiegienė.