Tiesioginis muzikinis tiltas „Ročesteris (JAV) – Alytus (LT)" ne tik sujungė du keleto tūkstančių kilometrų atstumu vienas nuo kito nutolusius miestus partnerius bendram tikslui – išgirsti dviejų simfoninių orkestrų atliekamus kūrinius, bet ir drauge subūrė dviejų miestų muzikos mylėtojus.
Sekmadienio vakarą
Alytaus miesto teatre gausiai susirinkusiai publikai koncertavo Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė" (dirigentai - Pranas Stepanovas ir Daiva Martikonytė), o Ročesteryje tuo pat metu skambėjo Hochsteino simfoninio orkestro (dirigentas - Casey Springstead) atliekami kūriniai, kuriuos tiesiogiai galėjo girdėti, matyti ir alytiškiai.
Renginio pradžioje tiesiogiai iš Ročesterio alytiškius sveikino J. E. Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Žygimantas Pavilionis. Alytaus ir Ročesterio bendradarbiavimu pasidžiaugė vos prieš keletą savaičių Ročesterio miesto merės pareigas pradėjusi eiti Lovely Warren.
Sveikinimo žodį Alytaus ir Ročesterio simfoninės muzikos mėgėjams tarė Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas. „Galima nemokėti kitos tautos kalbos, bet labai gerai suprasti vieniems kitus klausantis muzikos. Ji suartina žmones ir tautas, ji suartina ir kontinentus – būtent šis vakaras, tikiu, bus toks, kuris suartins planetos Rytus ir Vakarus, suartins Europos ir Amerikos žemynus, smuiko raktu ir penkline sujungs Alytų Lietuvoje ir Ročesterį Amerikoje. Ačiū visiems, nutiesusiems šiltų širdžių tiltą per Atlanto vandenyną", – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras J. Krasnickas.
Išskirtinis koncertas buvo pradėtas abiejų šalių himnais. Jungtinių Amerikos Valstijų himną grojo Alytaus muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Svajonė", o Lietuvos Respublikos himną – Hochsteino simfoninis orkestras. Koncerto metu skambėjo Juozo Naujalio, Džiuzepės Verdžio, Sergėjaus Prokofjevo, Hektoro Berliozo, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kitų įžymių kompozitorių abiejų miestų orkestrų atliekami kūriniai.
Hochsteino jaunimo simfoninis orkestras yra visos sudėties simfoninis
orkestras pažengusiems muzikantams. Jis atlieka tradicinį simfoninės muzikos repertuarą, groja šiuolaikinių autorių kūrinius. Orkestro muzikantai koncertuoja mažų ansamblių sudėtimis, rengia studentų koncertus ir spektaklius. Jų sezono repertuare – baroko, klasikinė, romantiškoji ir šiuolaikinė muzika. Orkestras koncertavo Italijoje, Airijoje. Šiemet jis atstovaus Niujorko valstijai Amerikos muzikos šventėje.
Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė" – unikalus vaikų ir jaunimo simfoninis orkestras, kuriam aplodismentų negailėjo Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos klausytojai.
2012 m. LRT projekte „Didysis muzikų paradas" orkestras „Svajonė" pelnė publikos prizą. Šis orkestras taip pat grojo su Nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovu profesoriumi Juozu Domarku ir operos solistu profesoriumi Virgilijumi Noreika. 2013 m. orkestras apdovanotas Alytaus miesto kultūros premija.
Tiesioginis muzikinis tiltas „Ročesteris (JAV) – Alytus (LT)" – dar vienas puikiai pavykęs projektas, papildysiantis abiejų orkestrų veiklos istoriją. Išskirtinį tiesioginiu muzikiniu tiltu transliuojamą koncertą organizavo Alytaus miesto savivaldybė ir Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komitetas. Renginio partneriai – Alytaus muzikos mokykla ir Alytaus miesto teatras. Idėjos autorė – Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komiteto narė Jolanda Chesonytė.