Alytaus rajono mero pavaduotojas Gediminas Krasauskas priėmė visuomeninės organizacijos (VO) „Gelbėkit vaikus" generalinę sekretorę Rasą Dičpetrienę, projektų vadoves Ingą Šablinskienę ir Ievą Kazlauskienę, kad aptartų projektą „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai", kuriame dalyvauja savivaldybė. Susitikime dalyvavo Švedijos vaikystės fondo direktorė, VO „Gelbėkit vaikus" vykdomo projekto „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai" kuratorė Susana Drakborg.
Projektą, kurio trukmė 2011 m. rugsėjo 1 d. - 2012 m. rugpjūčio 31 d., finansuoja Švedijos karalienės fondas, partneriai: Kauno klinikos, VšĮ „Pokyčių kelias", SOS Vaikų kaimai Lietuvoje.
Pirmadienį Alytaus rajono savivaldybėje vykusiame pasitarime aptarta projekto eiga, specialistų tarybos kritiniams socialiniams atvejams spręsti sukūrimas. Tokia taryba galėtų organizuoti pagalbą smurtą šeimoje patyrusiems vaikams, spręsti dėl smulkaus remonto būstui ar kitus klausimus, susijusius su pagalba šeimai.
Pasitarime dalyvavo savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė, Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Daiva Žemaitaitytė.
VO „Gelbėkit vaikus" generalinė sekretorė R. Dičpetrienė pristatė rajone atliktą analizę dėl socialinių paslaugų poreikio. Apklausa parodė, kad reikia stiprinti socialines paslaugas: plėsti anoniminių alkoholikų klubų tinklą, didinti dienos centrų skaičių, psichologų pagalbą, stiprinti darbo rinkos mokymo ir konsultavimo paslaugas.
Pilotiniame organizacija „Gelbėkit vaikus" projekte dalyvauja Alytaus ir Šakių rajonų savivaldybės. Kitais metais VO „Gelbėkit vaikus" planuoja tokį projektą vykdyti 15-oje šalies savivaldybių.