Penktadienis, gegužės 25, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytus švenčia miesto teisių ir istorinio paminėjimo sukaktis (PAPILDYTA. TRANSLIACIJOS. NUOTRAUKOS)

Alytus švenčia miesto teisių ir istorinio paminėjimo sukaktis (PAPILDYTA. TRANSLIACIJOS. NUOTRAUKOS)

2

Nuo miesto teisių suteikimo Alytui 436-asis ir skaičiuojant nuo Alytaus pirmojo paminėjimo 640-asis gimtadienis, jo oficialioji dalis prasidėjo nuo alytiškių eisenos, kurią iš pradžių norėta organizuoti balta, tačiau miestelėnai norėjo būti spalvingesni, nuotaikingesni, išmanesni.

Koloną pradėjo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekipažai ir motociklininkų kortežas, iš paskos, nešini miesto ir valstybės vėliavomis, ėjo tautiškai apsirengęs jaunimas, už jų – miesto vadovai, po jų sekė karinis pučiamųjų orkestras ir savivaldybės darbuotojai su giminaičiais, biudžetinių švietimo ir kitų įstaigų darbuotojai su vėliavomis ir kitais skiriamaisiais akcentais – skarelėmis, skėčiais.

EISENA (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS):

ATNAUJINTA

Biudžetininkus sekė organizuotesni biudžetininkai – vėliavą virš savęsskraidinęs Alytaus jaunimo centro kolektyvas, ne tik vėliavomis, tačiau ir balionais pasipuošusi Alytaus profesinio centro bendruomenė, togomis ir kita akademine simbolika pasidabinę Alytaus kolegijos šeima.

Bankines madas demonstavo Šiaulių bankos Alytaus skyrius, pavymui skambiai žengė Alytaus muzikos mokyklos orkestras su šokėjomis, visuomenės sveikatos biuro kolektyvas, riedėjo dviratininkų klubas.

„O kas dabar dirba ligoninėj?“, – pamatę gausią Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės delegaciją. Lydimą greitosios pagalbos automobilio, klausė Alytausgidas.lt tiesioginės transliacijos žiūrovai. Medikai buvo pasipuošę ne tik chalatais, tačiau ir stilizuotomis baltosiomis rožėmis. Medikams iš paskos sekė „Šaulės“ sporto ir rekreacijos klubo narės.

Firmines spalvas demonstravo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (Sodros) Alytaus skyrius. Artistinius sugebėjimus demonstravo karinį vaizdelį su sužeistaisiais vaizdavę jaunieji šauliai. Eisenoje dalyvavo ir Raudonojo kryžiaus, Maltos ordino Alytaus skyrių nariai.

Raides AMBC nešė Alytaus miesto bendruomenės centro kolektyvas, eisenoje žengė ir Alytaus miesto sporto ir medicininės reabilitacijos centro darbuotojai. Eiseną papuošė ir Alytaus kinologai su savo augintiniais keturkojais. Išlindę iš automobilio ginklus žvangino  dažasvydžio klubo nariai.

Z. Šilinsko nuotr.

Be dėmesio neliko ir Alytaus bridžo, „Gerumo skraistės“ klubai, studija „Kutis“, „Mažylio studija“. Tarp Darbo partijos ir judėjimo „Už Alytų“ dalyvių įsitaisė gausi Alytaus sporto ir rekreacijos centro bendruomenė. Kolonoje žengė „Aradas“, „Sofa Brands international“ baldininkai, triračio baikerio vedama mašinų gamykla „Astra“.

Viena gausiausių grupių eisenoje sudarė bendrovė „Haltex“, šį anglų kapitalo įmonė įsikūrė buvusiame medvilnės kombinate, kur daugiausia eksportui kuria bei siuva sporto ir laisvalaikio aprangą. Paskui senovinį automobilį žingsniavo „Lanksčios linijos“darbuotojai, juos vijosi baldų gamintojai „Theca“ ir dar vieni sporto aprangos dizaineriai bei gamintojai – bendrovė „Kirptė“.

Po „Stronglaso“ pėsčiuosius vėl keitė ratuotieji – baikeriai, keturratininkai, motociklininkai, motorolerininkai, „Rigvedos“, N. Varnelio vairavimo mokyklos, SGD konsultantai,  „Raudonojo obuoliuko“ sulčių spaudėjai, taksistai ir „Vivatour“ vabalas.

„Lytagros“ moterys nuo lietaus slėpėsi ant traktoriaus, automobiliais vyko ir aplinkos apsaugos departamento specialistai, o dėl šio neekologiško prisistatymo jiems drįso priekaištauti kai kurie mūsų tiesioginės transliacijos žiūrovai. Važiavo ir „Užubalio“ viliukas, o „Iris“ ant platformos pasodino du būgnininkus, „fūrą“ įkinkė ir „Vilktukas“.

Po firminiais skėčiais nuo kritulių slėpėsi „Dzūkijos vandenų“ kolektyvas „Dzūkijos vandenų“. Koloną uždarė Ruminos žirgininkai.  Bene pirmą kartą Dzūkijos sostinės istorijoje eisena vyko ne tiesiai Naująja gatve iki Rotušės aikštės, o nespėjus darbų atlikti Jotvingių gatvėje – su posūkiu per Tvirtovės, Ligoninės ir Pulko gatves.

Alytaus bendrovė „Iris“ ant platformos pasodino du būgnininkus. Zenono Šilinsko nuotr.

PAPILDYTA

Oficiali renginio atidarymo ceremonija, Alytaus rotušės aikštėje skelbta 18 valandą, prasidėjo 18 val. 36 min. Pirmuosius muzikinius akcentus susirinkusiems skyrė brass grupė iš Klaipėdos džiazo orkestro.

Į Alytų atvyko Prienų, Varėnos savivaldybių vadovai, atstovai, Seimo nariai ir delegacijos iš 10-ies užsienio miestų.

Meras V. Grigaravičius iki scenos buvo pavėžintas. Alytaus miesto savivaldybės (AMS) nuotr.

Prie sceną Alytaus miesto merą Vytautą Grigaravičių atvežė Alytaus baikerių klubo „Baltic Bikers“ atstovas Giedrius Stankevičius. Po šio akcento buvo pakeltos vėliavos.

Meras savo kalboje kreipėsi ne tik į alytiškius, kurie gyvena Alytuje, tačiau ir užsienyje, minėjo išeivius JAV, Prancūzijoje ir Airijoje bei priminė, kad mūsų namai – Alytus. V. Grigaravičius pasidžiaugė, kad jo gimtas miestas pasaulio dokumentikoje minimas jau daugiau nei 600 metų.

Dzūkijos sostinės baikeriams teko užduotis ir atvežti Alytaus miesto garbės piliečio regalijas. Jas sveikuoliui, pedagogui, buvusiam miesto tarybos nariui Vytautui Mockevičiui (g. 1932 m.) įteikė vicemerė Valė Gibienė. Sveikuoliui nulipus nuo scenos netrūko sveikintojų, kurie ne tik džiaugėsi, tačiau  ir kartu dainavo.

Naujasis garbės pilietis V. Mockevičius. AMS nuotr.

Šventės atidarymo renginio programą tęsė Alytaus jaunimo centro baleto studijos „Jete“ pasirodymas. Po klasikinio kūrinio buvo apdovanoti miesto kultūros premijos laureatai. 2017 metais kandidatavo 12 asmenybių. Laureatais, kuriems ženklus taip pat atvežė Alytaus ratuotieji, tapo skulptorius Saulius Lampickas, japonistas, bonsų architektas Kęstutis Ptakauskas,  rašytoja ir vertėja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė ir stilizuoto folkloro puoselėjota Pranciška Danutė Plytnikienė.

Kultūros premijantai. Z. Šilinsko nuotr.

Pirmąjį kartą Alytaus savivaldos istorijoje buvo įteiktas ir miesto ambasadoriaus simbolis, jis atiteteko JAV gyvenančiam sveikatingumo ir sveikatinimo specialistui Samueliui Tacui. 

23-ioji auksinė žurnalistų plunksna už metų nuopelnus skirta „Dzūkų ainių“ bendrovės direktoriui Robertui Vitkauskui, naujam gyvenimui prikėlusiam buvusį karinį komisariatą (Vilniaus g. 35), kuriame įrengė „Dzūkų alaus restoraną“.

Pirmasis oficialus Alytaus miesto ambasadorius S. Tacas. AMS nuotr.

Oficialią šventės atidarymo dalį baigė jau 19 metų skambantis, alytiškių pamėgtas miesto himnas „Alytus-Alytus“ pagal alytiškio dainiaus Antano Saulyno žodžius. 2017-ieji – pirmi metai, kai scenoje jis skambėjo tik iš įrašo, nei kūrinio kompozitorius Andrius Abromavičius, nei kiti jo atlikėjai į Dzūkijos sostinės šventę šiemet pakviesti nebuvo.

KONCERTAS 1 (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS):

Vakaro koncertą pradėjo alytiškių popchoras „Dežavu“, atlikęs lietuviškų ir užsienietiškų šlagerių programą. Po to į sceną lipo ir prancūziška bei lietuvių estrados klasika mėgino sužavėti Jūratė Mokrecovaitė. Ją prie mikrofono keitė ir susirinkusiųjų dėmesį mėgino išlaikyti daugiabalsę bei ansabliavimą demonstravusi merginų grupė „Be rėmų“. Atmosferą kaitino viena seniausių ir profesionaliausių Lietuvos scenos grupių „Studija“ su vokalistu Steponu Januška bei smuikininku Arvydu Mikalausku.

KONCERTAS 2 (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS):

Sutemus publiką ėmė valdyti pasaulinius hitus atliekančios vokalistės iš televizinio projekto „X faktorius“.

KONCERTAS 3 (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS):

Penktadienio koncertą baigė alytiškiams iš TV ekranų taip pat pažįstama Samanta Tina iš Latvijos su grupe.

2 Komentarai

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here