17 c Alytus
Pirmadienis, Gegužės 20d.
DzūkijaAlytus
2010 Birželio 23d.
0

Alytus pasistatė pigiausią ir universaliausią areną

title

74 tūkstančius gyventojų turintis Alytus yra mažiausias miestas, organizuojantis 2011 metų Europos čempionato varžybas. Prieš šį renginį tyliai ir ramiai rekonstravę sporto rūmus dzūkai pasistatys bene universaliausią areną Lietuvoje.

Statybos darbams einant į pabaigą miesto meras Česlovas Daugėla tinklalapiui „BasketNews.lt" papasakojo apie statinio pranašumus bei jau netrukus Alytuje išdygsiantį naują viešbutį.

Rudenį arena bus paruošta varžyboms

„Darbai vyksta puikiai, tiesiog puikiai, - džiaugdamasis tinklalapiui „BasketNews.lt" tvirtino Alytaus meras. - Praktiškai nugriovėme sporto rūmus ir pasistatėme naują areną".
5500 žiūrovų krepšinio rungtynėse talpinsiančios arenos rekonstrukcijos darbus ketinama pabaigti rugsėjo mėnesį.
„Šiuo metu vyksta struktūrinių fondų subsidijos sutarties pasirašymas, tačiau mes jau einame į pabaigą. Visi formalumai ir sutvarkymas šiek tiek užtruks. Norėjome darbus užbaigti liepos mėnesį, bet kiek vėluosime", - sakė Daugėla.
Miesto vadovas atskleidė bei kartu pasidžiaugė, jog net ir laikinai atlyginimo negaunantys statybininkai gerai atlieka savo darbą.
„Dabar jau dirbama viduje, jeigu neklystu, tai dviem pamainomis, - pabrėžė Alytaus meras. - Iš išorės jau viskas užbaiginėjama, didžiausia problema buvo su elektros perjungimu, bet dabar jau esame išsprendę šią problemą".

Pranašesnė už „Cido" areną?

Iki šiol sporto rūmais vadinto statinio pavadinimas kurį laiką dar nesikeis, tačiau vėliau bus ieškoma galimybių suteikti arenai naują pavadinimą.
Meras atskleidė, jog naujoji arena pareikalavo mažiausiai lėšų Lietuvoje: „Tai bus pati pigiausia arena, kuriai reikėjo 27 milijonų litų".
Negana to, rekonstruoti sporto rūmai taps universaliausia Lietuvos arena, kuri galės transformuotis į dvi atskiras sales, galinčias veikti nepriklausomai viena nuo kitos.
„Vienu metu galės vykti nors ir dvejos varžybos ar kelios treniruotės. Iš karto bus galima žaisti ir krepšinį, ir rankinį", - pavyzdžius pateikęs aiškino Daugėla.
Dar vienas pranašumas - arenoje bus įrengtas olimpinius standartus atitinkantis baseinas.
Pagal užstatymo plotą Alytaus areną praktiškai neatsiliks nuo vis dar statomos „Žalgirio" arenos. Skirtumas tik tas, jog Kauno arena skirta būtent krepšiniui, o Alytaus statinys bus kur kas universalesnis.
Panašus atvejis yra Panevėžyje, tačiau Dzūkijos sostinės meras įsitikinęs, jog „Cido" arena nėra tokia patraukli.
„Pas juos yra trekas. Tai savižudybė! Jei jie sugebės išsisukti su šiuo reikalu, tuomet gerai. Bet šiandien dėl to jie turi daug išlaidų. Arena nėra patraukli krepšiniui ar tam pačiam rankiniui. Trekas žiūrovus labai atitraukia nuo salės. Mūsų stilius visai kitoks ir, manau, kad Lietuvoje turėsime optimalią areną", - neabejojo Daugėla.

Turėtų išdygti ir viešbutis

Nors su arena Alytaus miestui nekils jokių problemų, tačiau iki šiol bene didžiausias galvos skausmas prieš Senojo žemyno pirmenybes miesto vadovams buvo viešbučių trūkumas.
Žiemą Dzūkijoje lankęsis FIBA generalinis sekretorius Naras Zanolinas pabrėžė, jog priimtiniausias variantas būtų naujas keturių su puse žvaigždučių viešbutis miesto centre.
„Taip, jau baigėme projektavimą ir skirsime rangos konkursą, - dar vieną gerą naujieną atskleidė Daugėla. - Liepos mėnesį laukiame FIBA vadovų, atvažiuosiančių kartu su komisija."
Meras paneigė ir visas nuomones, jog po Europos čempionato naujas viešbutis Alytui taps papildoma našta.
„Mieste juk ir taip nėra viešbučių. O sporto kompleksų yra. Pavyzdžiui, Lietuvoje daugiau baseinų nebeliko, tik Alytuje yra vienintelis olimpinis. Turime lengvosios atletikos maniežą ir viskas pas mus susikoncentruoja viename pastate. Be to, yra teniso kortai, atnaujinome futbolo stadioną, šiuo metu ruošiama dokumentacija ledo arenai", - pasakojo Daugėla.
Anot mero, miestas šiuo metu turi puikiais sportines bazes, į kurias investavo daug pinigų, todėl viešbutis turėtų būti gerai išnaudojamas būtent per sportinį turizmą.

Tikisi, jog sustiprės „Alytaus" klubas

Prieš arenų statymo bumą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovai kalbėjo, jog naujos ir modernios krepšinio aikštelės sustiprins miestų komandas ir pakels čempionatą į aukštesnį lygį.
Paklaustas, ar šalies krepšinio gerbėjai gali tikėtis naujoje arenoje rungtyniaujančio stipresnio „Alytaus" klubo, Daugėla negalėjo konkrečiai atsakyti.
„Tikiuosi, jog jis sustiprės, bet šiandien aš dar negaliu garantuoti. Patys žinote, kad tai priklauso nuo ekonominės bei politinės situacijų. Bet pasikartosiu, aš tikuosi", - kalbėjo meras.
Praėjusį sezoną „Alytaus" krepšininkai LKL čempionate tarp trylikos komandų liko vienuolikti.

Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt" koresp


Booking.com

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt