Antradienis, vasario 20, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytus iš vieno brangiausių centrinės šilumos miestų artėja link pigiausių

Alytus iš vieno brangiausių centrinės šilumos miestų artėja link pigiausių

2
Alytuje centralizuotai tiekiamos šilumos kaina šį spalį - 5,02 ct/kWh su PVM, o miestas iš brangiausių artėja link pigiausių

Alytaus miestas, pastaraisiais metai vilkęsis brangiausio centrinio šildymo Lietuvoje savivaldybių sąraše šoktelėjo į pigesniųjų grupę.

Buvusi pirmose brangiausios šilumos šalyje gretose Dzūkijos sostinė iš penktojo dešimtuko geriausios kainos lentelėje pakilo į antrąjį ir šiuo metu užima 14-ąją poziciją.

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje spalio mėnesį yra 4,70 ct/kWh (be PVM).

Tarp didžiųjų šalies miestų geriausią kainą savo gyventojams taiko Šiauliai (kur per metus kaina sumažėjo 14,79 proc.) – 3,96 ct/kWh su PVM, Utena (4,11 ct/kWh su PVM) ir Klaipėda (4,51 ct/kWh su PVM) ir Kaunas (4,63 ct/kWh su PVM).

Alytuje centralizuotai tiekiamos šilumos kaina šį spalį – 5,02 ct/kWh su PVM.

Alytiškiai pastaruoju metujau šildosi kiek brangiau už Varėną (4,98 ct/kWh su PVM), tačiau geresnėmis sąlygomis už kitus kaimynus Dzūkijoje ir Pietų Lietuvoje – pigiau už Birštoną (5,07 ct/kWh su PVM), Druskininkus (5,21  (5,07 ct/kWh su PVM), Lazdijus (6,10  ct/kWh su PVM), Prienus  (6,83 ct/kWh su PVM), Marijampolę (7,19 ct/kWh su PVM) ir Vilkaviškį (7,29 ct/kWh su PVM).

Už efektyvią šilumos ūkio priežiūrą ir sėkmingas pastangas ginant vartotojų interesus, kurios davė konkrečius rezultatus- apie trečdaliu mažesnę kaina šilumos vartotojams – Alytaus miesto savivaldybė šią savaitę apdovanota Lietuvos savivaldybių asociacijos metiniu apdovanojimu „Auksinė krivūlė“.

Lietuvoje brangiausiai centralizuotai šildosi Biržai (9,11 ct/kWh su PVM).