Trečiadienis, spalio 18, 2017
Pradžia Visos naujienos Alytausgidas.lt rekomenduoja Alytuje – violončelės virtuozo iš JAV ir gitaristų koncertas

Alytuje – violončelės virtuozo iš JAV ir gitaristų koncertas

0
Dzūkijos sostinėje viešės violončelės virtuozas iš JAV I. Maksin ir bendrą pasaulinių muzikos hitų koncertą „Come together“ surengs su Vilniaus gitarų trio

Kovo 17 dieną, Alytausgidas.lt naujienų portalo 9-ojo gimtadienio išvakarėse, Dzūkijos sostinėje viešės violončelės virtuozas iš JAV Ian Maksin ir bendrą pasaulinių muzikos hitų koncertą „Come together“ surengs su Vilniaus gitarų trio.

Gitaristų kolektyve muzikuoja Alytuje nemažai laiko praleidęs gitaristas Gintaras Šulinskas ir jo kolegos Andžej Zujevič  bei Artūras Chalikovas.

Muzikantai klausytojams parengė ne tik žinomų kūrinių, kurie bus atliekami naujai, bet ir dar negirdėtų gitaros ir violončelės sąskambių. Koncertinio turo išvakarėse su mūsų skaitytojais apie artėjančius koncertus sutiko pasikalbėti Vilnius gitarų trio meno vadovas, gitaristas, kompozitorius, pedagogas A. Chalikovas.

Violončelės virtuozas iš JAV I. Maksin ir Vilniaus gitarų trio

– Artūrai, esate neseniai Lietuvoje susikūrusio projekto „Vilnius guitar trio” meno vadovas. Nors nuo to laiko, kai susikūrė grupė, praėjo berods vos daugiau nei metai, kompanija jau spėjo sudalyvauti visoje puokštėje koncertų ir festivalių, surengti savo koncertinį turą. Iš kur tokia sėkmė?

– Galbūt iš tos Dievo dovanos, kurią turime visi trys – iš meilės gitaros muzikai. Atidavėm jai nemažai savo gyvenimo, laiko, pastangų, ir žiūrovai, ko gero, tai jaučia. Grojame ne iš pareigos, bet labai noriai, gaudami didelį pasitenkinimą. Aišku, prieš tai buvo daug darbo, nesėkmių, laiko, kai niekas galbūt to nevertino, kai nepavykdavo realizuoti savo sumanymų. Kiekvienas iš mūsų rizikavo tęsdamas šį darbą, kai nesimatė jokio rezultato. Bet kas nerizikuoja, tas negali džiaugtis sėkme.   Žinote, kartais mano mokinių tėvai manęs klausia, ar jų vaikas turi duomenų tapti profesionaliu muzikantu. Ir tik neseniai supratau teisingą atsakymą į šį klausimą. Žinoma! Reikia turėti muzikinę klausą, ritmo pojūtį ir kitus muzikinius gabumus. Tačiau tikra meilė muzikai yra nepalyginamai svarbesnė ir stipresnė už visus šiuos gabumus. Būtent ji ir yra lemiamas faktorius, ar žmogus bus muzikantu. Būtent ji leidžia įveikti visus išbandymus, nesėkmes, nusivylimus, net depresijas. Kai kurie išbandymų metų pasuka verslo ar kitu keliu, laikas nuo laiko nostalgiškai žvelgdami į muzikinę praeitį ir bandydami groti. Mes gi ėjome toliau paskui širdies šauksmą, paskui pašaukimą, nors ir reikėjo kentėti ekonominius nepatogumus. Užtat dabar, ko gero, atėjo laikas džiaugtis ir dalintis tuo brangiu džiaugsmu su kitais. Dėl to galime jaustis laimingais.

– Kai projektas tik kūrėsi, neslėpėte, jog suderint trijų profesionalų spalvingas asmenybes gali tapti tiek žmogiškuoju, tiek muzikiniu iššūkiu. Ar lengvai pavyko jį įveikti?

– Kadangi jau kaip muzikantai neieškojome lengvų kelių ir įpratome įveikti sunkius iššūkius, įveikėme ir šį. Bendravimas ir draugystė yra be galo svarbūs komponentai muzikinėje grupėje. Neįmanomą pateikti žiūrovams grožio pilnatvės esant nesantaikai. Įdomu, kad tai pastebėjo net toks senovės mąstytojas kaip Aristotelis. Pagarba vienas kitam ir gera nuotaika prieš koncertą yra būtinos sąlygos norint sukurti gerą renginio atmosferą ir nuoširdų bendravimą su žiūrovais. O be to muzika netenka savo prasmes. Juk muzika yra visų pirma bendravimo forma.

– Žvelgdamas per laiko distanciją, pastebite, kaip pasikeitė Vilniaus gitarų trio projektas ir pati komanda per visą darbo kartu laiką?

– Žinoma, laikas, kai jį naudoji tinkamai, eina tik į naudą. Galime geriau suprasti ir jausti vienas kitą tiek bendraujant, tiek grojant. Geriau jaučiame muziką, kurią pasirinkome groti. Nes dauguma mūsų repertuaro kūrinių atsirado tik su šiuo projektu ir pradžioje mums viskas buvo nauja. O dabar, kai repertuaras susigulėjęs, galime išgauti dar daugiau naujų atradimų, kuriuos pateikiame klausytojams.

– Trys profesionalūs gitaros virtuozai, turbūt atskleidžia vienas kitam naujų gitaros galimybių. Ar pavyko vieniems iš kitų kažko naujo išmokti?

– Žinoma, tie, kurie tikrai mokosi, niekada nenustoja atrasti, nes tikras mokymasis nukreiptas į begalybę. Mokomės vienas iš kito tiek muzikos, tiek tikros koncertinės išminties. Juk besiruošiant koncertui, reikia ne tik stengtis, bet ir nepersistengti (juokiasi). Šį auksinį viduriuką pasiekti ne taip jau ir lengva. Juk turi groti ne tik gražiai, bet ir laisvai. O persistengimas veda į įtampą. Tad mokomės vieni iš kitų ir darbštumo ir laisvumo.

I. Maxin (JAV) muzika Alytuje, kaip tikimasi, pavasariui padės ateiti greičiau

– Kovo 15-19 dienomis į Lietuvos scenas žengsite su violončelės virtuozu iš JAV I. Maksin – kaip pavyks dirbti kartu scenoje nepažįstamiems ir, regis, skirtingų stilių atlikėjams?

Kaip pavyks dirbti sužinosime netrukus. Bet nuojauta kužda, kad laukia įdomus bendradarbiavimas. Kiek teko bendrauti su Ianu, visų mūsų nuostata yra prisitaikyti vieniems prie kitų, kitaip sakant „pagauti“ vienas kitą. Visi galime groti tiek iš natų, tiek ir improvizuoti. Visi orientuojamės į panašų repertuarą, kuris jungia įvairius stilius. Esu tikras, jog bus labai smagu!

– Ko reikėtų tikėtis Lietuvos klausytojams, kurie jau kovo 15-19 dienomis Kaune, Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose apsilankys „Vilnius Guitar Trio“ ir I. Maksin koncertuose „Come together”?

– Manau, visi mes, grodami kartu išgyvename muzikos grožį, laisvę, nuostabą, azartą, poilsį, džiaugsmą, draugystę, laimę. Visais šiais dalykais mes ir pasiruošę noriai dalytis su Lietuvos klausytojais!

Violončelininko I. Maksin (JAV) ir Vilniaus gitarų trio koncertas Alytaus miesto teatre – kovo 17 d., penktadienį, 18 val.

Komentuoti

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here