Penktadienis, balandžio 20, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytuje – Romo Kalantos aukos 45-osios metinės (ATNAUJINTA. VIDEO)

Alytuje – Romo Kalantos aukos 45-osios metinės (ATNAUJINTA. VIDEO)

0

Neabejingi Lietuvos laisvės idėjai gegužės 14 dieną buvo kviečiami dalyvauti Romo Kalantos aukos 45-ųjų  metinių renginiuose, vykusiuose įvairiose Alytaus miesto vietose – kino teatre nemokamai parodytas kino filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“, Šv. Angelų sargų bažnyčioje laikytos mišios, o Vinco Krėvės g. 6, prie namo, kuriame gyveno R. Kalanta, surengtas minėjimas.

1972 m. gegužės 14 d. devyniolikmetis jaunuolis R. Kalanta Kauno centre, muzikinio teatro sodelyje, sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, apsipylė benzinu ir virto deglu. Romo užrašų knygelėje liko įrašas: „Dėl mano mirties kalta tik santvarka“. Po R. Kalantos pasiaukojimo kilo masinės demonstracijos, protestai – per dvi dienas į gatves išėjo per 3 tūkst. demonstrantų. Gegužės 19 d. neramumai buvo numalšinti, suimta apie 400 žmonių. Tačiau krašte buvo suaktyvintos antisovietinės nuotaikos ir tautai vėl įkvėpta viltis siekti nepriklausomybės, o R. Kalanta tapo kovos už Lietuvos laisvę, pilietinio pasipriešinimo simboliu.

ATNAUJINTA

 

 

 

 

R. Kalantos atminimas kasmet pagerbiamas ir Kaune, kur gyvena anksčiau Alytuje kūręs bardas Romas Naidzinavičius, o taip pat su Dzūkijasave siejantis dainuojantis, grojantis profesorius Leonardas Rinkevičius.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here