Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Naujienos Aktualijos Alytuje pradėta teikti nemokama atokvėpio paslauga

Alytuje pradėta teikti nemokama atokvėpio paslauga

0
Nemokama laikino atokvėpio paslauga pagal institucinės globos pertvarkos vykdomą projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ Alytuje pradedama teikti miesto socialinių paslaugų centre (Naujoji g. 64)

Alytaus regione šeimoms, globojančioms artimuosius, turinčius proto ir (ar) psichikos negalią, pradėta teikti nemokama laikino atokvėpio  paslauga pagal institucinės globos pertvarkos vykdomą projektą „Tvaraus   perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

Tai – pirmoji projekto paslauga, kurią alytiškiai jau gauna. Paslauga yra skirta asmenims ir šeimoms, auginančioms ar globojančioms vaiką, turintį negalią, ar besirūpinantiems proto ir (ar) psichikos negalią turinčiu suaugusiuoju. Šiais klausimais pagalbą pradėjo teikti Putinuose esantis Alytaus miesto socialinių paslaugų centras (MSPC).  

Laikino atokvėpio paslauga teikiama tais atvejais, kada tėvai ar globėjai išvyksta atostogauti, suserga, turi atlikti skubius žemės ūkio sezoninius darbus, važiuoja į komandiruotę ir pan. Susiklosčius  tokioms aplinkybėms, į pagalbą ateina socialinis darbuotojas – teikia laikino atokvėpio paslaugą arba kliento namuose, arba paslaugos teikėjo patalpose, kurios artimos namų aplinkai.

Pirmieji keturi klientai,  turintys proto ir (ar) psichikos negalią, kurių artimiesiems prireikė laikino atokvėpio paslaugos, dešimt dienų jau gyveno paslaugos teikėjo patalpose. Alytaus miesto MSPC patalpose gavę laikino atokvėpio paslaugą žmonės apie suteiktą pagalbą atsiliepė teigiamai. Jie teigė, kad kai kurie globojamieji panoro net dar ilgiau pabūti su darbuotojais. O juos globojantys asmenys sakė, kad tokia pagalba labai reikalinga ir seniai laukta.

Laikino atokvėpio paslaugą netolimoje ateityje, kaip planuojama projekte, iš viso turės galimybę gauti dešimties Lietuvos regionų asmenys bei šeimos. Be to, planuose – ir atvejo vadybos paslauga tėvams, kurių vaikui pirmą kartą buvo nustatyta proto ir (ar) psichikos negalia, bei apsaugoto būsto paslauga suaugusiesiems, turintiems psichikos negalią.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here