Pirmadienis, kovo 19, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytuje – naujas aplinkos tvarkytojas

Alytuje – naujas aplinkos tvarkytojas

3

„Juokaujama, kad kelininkus ir kiemsargius žiema visada užklumpa netikėtai. Siekdami, kad to nebūtų, pirmajam sniegui ruošiamės išties rimtai – sniego valymo mašina visiškai parengta darbui, smėlio/druskos mišinio šaligatvių barstymui turime pakankamai ir tikimės, jog Alytaus gyventojai įvertins mūsų pastangas“, – kalba Laurynas Kazlauskas, bendrovės „Skongalis“ direktorius. Pagal naujai pasirašytą sutartį, būtent ši Kėdainių bendrovė nuo šiol tvarkys gyvenamąją aplinką Alytaus miesto Dainavos mikrorajone.

Pagal sutartį, šiltuoju metų laiku Dainavos mikrorajone bus šienaujami žalieji plotai (darbai skirstomi į du kokybės lygius), šalinami savaiminės kilmės augalai, krūmai, prižiūrimos gyvatvorės, kasdien surenkamos šiukšlės, lapai ir šakos, tuštinamos šiukšliadėžės, pėsčiųjų takai valomi nuo lapų ir purvo.

Šaltuoju metų laiku – šaligatvių valymas nuo sniego ir ledo, slidžių dangų barstymas smėlio/druskos mišiniu, sniego išvežimas, hidrantų atkasimas nuo sniego. Iš viso Dainavos mikrorajone „Skongalis“ prižiūri 34 tūkstančius kvadratinių metrų šaligatvių ir 128 tūkstančius kvadratinių metrų žaliųjų plotų (tai prilygsta 17 futbolo aikščių plotui).

Anot už šį projektą atsakingo Gintaro Kairio, kėdainiškė bendrovė turi ilgametę aplinkos tvarkymo patirtį, visą reikalingą techniką ir patikimų žmonių komandą, todėl darbas Alytuje nebus didelė naujovė. „Tikiuosi, mūsų darbo rezultatai lems, jog atsiras daugiau norinčiųjų, kad tvarkytume jų aplinką. Tai prekybos centrai, gyventojų bendrijos – tie ūkio subjektai, kuriems nereikia paslaugų pirkti skelbiant ilgai trunkančias viešųjų konkursų procedūras“, – kalba pašnekovas. G.Kazlauskas sako, jog „Skongaliui“ plečiant veiklą, bendrovę domina visi šalies miestai bei rajonų centrai, kurie skelbia viešus aplinkos tvarkymo ir priežiūros konkursus.

Bendrovės „Skongalis“ veikla skaičiuojama nuo 1957 m., kai buvo įkurta Kėdainių rajono „Vietinio ūkio valdyba“. Prieš tryliką metų įmonė tapo UAB „Skongalis“, o nuo 2017 metų vasario 2 d. „Skongalis“ tapo „VSA Vilnius“ įmonių grupės dalimi. Viena didžiausių šalyje atliekų tvarkymo bendrovių „VSA Vilnius“ veiklą vykdo Vilniuje, Varėnoje, Šalčininkuose, Kėdainiuose, o prieš mėnesį pasirašė sutartį ir su Alytaus rajono savivaldybe dėl atliekų tvarkymo šiame rajone.

 

3 Komentarai

  1. Ar Dainavos mikrorajonas tai jau visas Alytus?Apie kitus miesto rajonus neuzsiminta ne zodeliu ar jie bus tvarkomi kai atliks laiko nuo Dainavos?!

  2. o gal is Anglijos galejot pasamdyt, miesta tvarkyt, tai gal mokescius miestui but palike, kur Alytaus parkai dingo, juk jie labai gerai tvarkesi.

  3. Jo pastebejau iskar kad pakeles sienaujamos tik ne su zoliapjovem o su trimeriais.Is po kuriu akmenys i masinas ir zmones skraidzioja.Dar vieni klaunai konkursa laimejo

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here