Penktadienis, gruodžio 15, 2017
Pradžia Dzūkija Alytus Alytiškių maudynės Dailidėje – saugesnės, tačiau gelbėtojai – ne burtininkai. Būkime atsargūs!...

Alytiškių maudynės Dailidėje – saugesnės, tačiau gelbėtojai – ne burtininkai. Būkime atsargūs! (VIDEO)

0

Po to, kai buvo atidarytas Didžiosios Dailidės ežerėlis, teko gelbėti mažiausiai tris skęstančius vaikus.

Alytiškis Erikas rodo į vietą, kuri vanduo vos nepasiglemžė mergaitės gyvybės. Laimei, kaip tik tuo metu jis ėjo liepteliu ir pamatęs skęstantį vaiką nedelsdamas šoko į vandenį.

Mergaitė skendo apie pusę devynių vakare, o gelbėtojų jau nebuvo. Jie tuo metu dirbo nuo vienuoliktos iki devynioliktos valandos.

Didžiosios Dailidės paplūdimį pamėgo tiek suaugę, tiek vaikai, kurie ne visada prie vandens elgiasi atsakingai, o dviem čia dirbantiems gelbėtojams sužiūrėti dešimtis vandenyje besipliuškenančių vaikų – ne taip paprasta.

Po laimingai pasibaigusio įvykio valdžia nusprendė ilginti gelbėtojų darbo laiką. Nuo šiol jie poilsiautojus stebės dviem valandomis ilgiau, iki 21 val.

Vaikams Didžiosios Dailidės ežerėlyje įrengta ir speciali negili maudykla. Bet nepilnamečiai linkę pliuškentis ten, kur giliau. Gelbėtojai – ne burtininkai, todėl tikisi ir didesnės tėvų priežiūros.

Atidarius Didžiąją Dailidę pastebėta, kad  čia gilėjama gan greitai, todėl žiemą buvo supilta nemažai smėlio, kad paplūdimį nebūtų taip gilu, tačiau vis tiek gylis už plūdurų čia siekia 2-3 metrus, o dėl prasto matomumo po vandeniu gelbėjimo darbai – komplikuoti.

Prieš metus tame pačiame ežere skendo du vaikai. Tąkart juos išgelbėjo paplūdimyje budėję gelbėtojas Elvinas Mockevičius.

Komentuoti

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here