Penktadienis, balandžio 20, 2018
Pradžia Visos naujienos Dzūkija Alytiškiams auto-moto technikos entuziastams – ateities kūrėjų stipendijos

Alytiškiams auto-moto technikos entuziastams – ateities kūrėjų stipendijos

0
Alytiškiai – L. Perminas (nuotraukoje - ketvirtas iš kairės), N. Nakrušas (ketvirtas iš dėšinės) ir M. Jasionis (trečias iš dėšinės) - įvertinti už versliausią jaunimo įdėją Lietuvoje, įgyvendinamą netoli Alytaus esančiame auto-moto parke. Aušros Jankauskienės nuotr.

Jaunimo motyvacinio forumo „Tavo ateities vizija“ metu jaunojo kūrėjo prizu apdovanota 10 Lietuvos jaunųjų ateities kūrėjų skirtingose kūrybos srityse.

Konkurse  galėjo pasireikšti kiekvienas,  gebantis paprastuose dalykuose įžvelgti galimus patobulinimus, generuojantis originalius kūrybinius sprendimus ir mokantis juos realizuoti. Jaunųjų kūrėjų darbus vertino kompetentinga komisija.

Per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją Vilniaus „Siemens“ arenoje skambėjo ir alytiškių vardai.

Lukui Perminui ir jo bendraminčiams Mantui Jasioniui bei Nojui Nakrušui įvertinimas skirtas už versliausias idėjas. Jaunimas jas įgyvendina ties Alytaus rajono riba esančiame, Onuškio seniūnijos (Trakų r.) Ponykščių kaime veikiančiame auto-moto parke.

Jauniesiems ateities kūrėjams įteikti apdovanojimai, o statulėles laureatams dalino verslininkai Antanas Guoga, Ilja Laurs, režisierius Donatas Ulvydas, žurnalistas Andrius Tapinas ir kiti žinomi žmonės. Lukui, Mantui ir Nojui atiteko trys „Civitta” stipendijos po 3 tūkst. 500 eur.

Forumo „Tavo ateities vizija“ ekspertai įvertino jaunimo sukurtas auto-moto pramogas. Lenktynininkų Perminų dinastiją tęsiantis Lukas su bendraminčiais iš „Zaporožiečio“ („ZAZ 965”) sukūrė „Frankenšteiną“, kuris tapo ir jo studijų Danijos technikos universitete (Danmarks Tekniske Universitet) diplominiu darbu. 1962 metais pagamintas „zapukas“, šiandien gyvenantis naują „frankenšteino“ gyvenimą šiemet galėtų švęsti savo pagaminimo 55-metį.

Apdovanojimų rengėjų dėmesio sulaukė ir Perminų auto-moto parke pastatyta adrenalino mėgėjams skirta konstrukcija, vadinama „velnio kubilu“ arba „mirties siena“. 24 hektarų plote veikia visas ekstremaliai aktyvaus poilsio kompleksas su sportiniais bagių, ralio automobiliais, jų trasomis ir netgi „monstru“ ant ratų, kurį galima pavairuoti, bei šonaslydžio „triratuku“.

Socialinių mokslų kolegijos surengto forumo ir apdovanojimų „Tavo ateities vizija“ laureatas L. Perminas gimė Alytuje, mokėsi „Drevinuke”, vienerius metus Jotvingių gimnazijoje, o po to su tėvais išvyko gyventi į Vilnių, kur mokėsi.

Mechaniko-inžinieriaus studijas Lukas studijas baigė Danijoje, studijavo ir Meksikoje, o papildomai – ir Lietuvoje, Vilniaus Gedimino technikos universitete. Luko talkininkai M. Jasionis ir N. Nakrušas Alytuje mokėsi Likiškėlių vidurinėje mokykloje, o po to – Jotvingių gimnazijoje. Nojus nuo auto-moto „temos“ toli nenušoko – Alytaus kolegijoje studijuoja transporto logistiką.

Auto-moto parke galima sutikti ir jaunojo konstruktoriaus Luko tėvą, šios vietos, nuo Alytaus esančios vos per 25 km, sumanytoją Vidmantą Perminą. Lenktynėms, treniruotėms, pramogoms skirtą parką jis atidarė 2007  metais, bet po kurio laiko veiklą buvo pristabdęs. L. Perminas, grįžęs po studijų užsienyje, parką atgaivino 2016 metais. 2017-ųjų sezono naujiena Perminų parke – „Enduro“ kroso trasa, kuri atidaroma jau artimiausią savaitgalį.

Naujoji „Enduro“ kroso trasa įkurta privačiame auto-moto parke šalia Alytaus rajono ribos

 

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here