Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Dzūkija Alytus Alytiškiai Lietuvos rankinio čempionai pradėjo pasirengimą naujam žygiui

Alytiškiai Lietuvos rankinio čempionai pradėjo pasirengimą naujam žygiui

0

Lietuvos rankinio lygos (LKL) čempionai – Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ vyrai po vasaros atostogų grįžo į treniruotes. Pirmoji įvyko bėgant krosiuką Dzūkijos sostinės pušynuose ir žaidžiant futbolą. „Taip, taip – futbolą, juo mes pradedame kasmet“, – sako ilgametis alytiškių kapitonas Gintautas Adamkevičius (g. 1982 m.). Jo sportiniai apetitai kitam sezonui – išlaikyti LRL auksą, laimėti supertaurę ir federacijos taurę.

Alytausgidas.lt nuotr.
Alytausgidas.lt nuotr.

Nemažinti apsukų norėtų ir vienas iš žaidžiančiųjų „Almeidos-Stronglaso“ trenerių, vartininkų Egidijus Petkevičius (g. 1974 m.) – pasirengimą 2016-2017 m. sezonui pradedantis mintimis apie prizinį finišą. Jeigu pavyks pasirengti sezonui – į komandą sugrįš buvęs jos senbuvis alytiškis Kęstas Bujanauskas.

Į Alytaus rankinio vartininkų „kastą“, kurią pastaraisiais metais sudarė Rytis Cipkus (g. 1983 m.) ir E. Petkevičius bus priimtas jaunasis vartų sargas Tomas Zabita (g. 1996 m.). Dar vienas dzūkas, ketinantis papildyti Alytaus rankinio ekipą – druskininkietis Lukas Feoktistovas.

E. Petkevičiaus manymu, jeigu komanda kasmet nepasipildys jaunimu ar jį laikys tik ant atsarginių suolelio – Alytaus rankinio pakilimas ir šlovė gali greit baigtis, tad artimiausiame sezone deramas vaidmuo komandoje bus surastas Ernestui Jančiukui (g. 1997 m.), Ernestui Miliui (g. 1997 m.) ir kitiems jaunuoliams. Pirmąją „Almeidos-Stronglaso“ treniruotę vedė jaunimo treneris Eugenijus Gimbutas, tad tikimasi, kad jis ir Vladas Zokas talentų, pasirengusių kovoti su vyrais, Alytuje užaugins ir daugiau.

Po Alytaus rankinio istorijoje pirmojo auksinio sezono yra ir netekčių. Tęsti profesionalo karjeros į rankinio pasaulyje finansiškai pajėgesnę šalį – Prancūziją – išvyko Tadas Stankevičius. Aukščiausiame karjeros taške tašką profesionalo karjeroje padėjo pastarųjų metų „Almeidos-Stronglaso“ simboliu laikytas, sirgalių ypatingai palaikomas Mindaugas Visalga (g. 1981 m.).

Alytausgidas.lt nuotr.
Alytausgidas.lt nuotr.

Gerokai už M. Visalgą vyresnis Robertas Paužuolis (g. 1972 m.) sportbačių ant vinies dar nekabina ir komandai tikisi būti naudingas tiek gynyboje, tiek kaip žaidžiantysis treneris. Aurelijus Sabonis (g. 1980 m.) ir pernai po pertraukos ir stuburo negalavimų į ekipą grižęs Linas Paliušis (g. 1983 m.) taip pat dar negalvoja apie paskutinį sezoną.

Pasirengimą 2016-2017 m. LRL pirmenybėms „Almeidos-Stronglaso“ sudėtyje taip pat pradėjo Irmantas Asakavičius (g. 1991 m.), Šarūnas Bunevičius (g. 1994 m.), Dovydas Čepulis (g. 1995 m.), Rokas Lastauskas (g. 1985 m.), Povilas Palionis (g. 1992 m.) ir rezultatyviausias praėjusių pirmenybių žaidėjas Žygimantas Micevičius (g. 1992 m.), kol kas nekeliantis sparnų į užsienio lygas, tęsiantis žygį Lietuvoje ir liekantis kovoti už gimtąjį Alytų.

Alytiškių sudėtį rungtyniaujant artimiausiu metu bus galima išvysti rugpjūčio antroje pusėje, kai Alytaus arenoje vyks tarptautinė sportinių aprangų gamintojos „Erima” taurė ir turnyre Estijoje. Šiomis kontrolinėmis kovomis su varžovais iš Lietuvos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos ir Rusijos „Almeida-Stronglasas“ mėgins atsverti vasaros treniruočių stovyklą, kuri kasmet vykdavo Vokietijoje, kurios, kip ir kovų Europos taurėje, atsisakyta dėl lėšų trūkumo.

Pirmoji oficiali sezono kova alytiškių lauks rugsėjo viduryje Jurbarke, kur vyks supertaurės rungtynės su Kauno „Granitu“.

Daugiau – videoreportaže:

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here