Penktadienis, balandžio 20, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytiškiai aviatoriai ir jų technika darbavosi pasaulio čempionate Kinijoje (NUOTRAUKOS)

Alytiškiai aviatoriai ir jų technika darbavosi pasaulio čempionate Kinijoje (NUOTRAUKOS)

2

The Presidential Team 'ANBO' (LT) have done superbly well to assemble the delayed arrival of their last Yak 50 today #fac2017 #wfac2017 #formationaerobaticchampionships #aerobatics #formationflying #formationaerobatics #flying #zhengzhou

Posted by Formation Aerobatic Championship 2017 on 2017 m. balandis 26 d.

Kinijos mieste Shengzhou vyko pirmasis pasaulio grupinės akrobatikos čempionatas, jame Lietuvai atstovavo šalies aviatoriaus, konstruktoriaus Antano Gustaičio atminimą savo pavadinime įamžinusi „ANBO LT“ komanda. Ją sudarė pilotai Robertas Noreika, Rolandas Paksas ir Algimantas Žentelis.

Alytiškių lėktuvas pasaulinėse varžybose Kinijoje (nuotraukoje – toliausias)

Skrydžiams Kinijoje, kur lietuvių komanda pateko į geriausiųjų dešimtuką, techniką rengė du Alytaus aeroklubo mechanikai – Nerijus Baublys ir Kęstutis Urbanavičius bei kaunietis Arūnas Monkevičius. Alytaus aeroklubo lėktuvą „Jak 50“ pilotavo R. Noreika.

Dzūkijos sostinės aviatorė technika – bendrame varžybų aviaparke

Alytuje gerai prižiūrima, pastoviai atnaujinama ir papildoma aviacinė technika skraido ine tik Kinijoje. Prieš dvejetą metų Alytaus aeroklubo lėktuvą Lietuvos sportinės aviacijos akrobatai skraidino ir pasaulio aerofestivalyje Pietų Korėjoje.

Kinai lietuvių ikarų pasirodymams skyrė daug dėmesio

Ar aviacijos festivaliai vėl bus rengiami Alytuje? Paskutinis aerošou „Alytus ore“ 2014 metais buvo skirtas eskadrilės „Normandija-Nemunas“ bazavimo Dzūkijos sostinėje 70-mečiui.

Pasak Alytaus aeroklubo vadovo, piloto ir aviamechaniko K. Urbanavičiaus, dėl itin didelių finansinių, techninių ir organizacinių išlaidų bei kuklių rėmimo šaltinių, kaip ir buvo žadėta, šventes „Alytus ore“  skirs 5 metai.

Artimiausias renginys planuojamas 2019-aisias. Tais metais istoriniam Alytaus aerodromui sukaks 80 metų, „Normadijos-Nemuno“ eskadrilės bazei Alytuje – 75-eri, o pačiam Alytaus aeroklubui – 60 m.

2019-aisiais taip pat bus paminėtas 20-metis, kai Alytuje rengiami tradiciniai naujųjų laikų aviacijos festivaliai. Pati pirmoji aviacijos šventė Dzūkijos sostinėje buvo surengta dar prieš Antrąjį pasaulinį karą.

„ANBO LT“ komanda. Ją pasaulio čempionate Kinijoje sudarė pilotai R. Noreika, R. Paksas ir A. Žentelis. Techniką skrydžiams rengė du Alytaus aeroklubo mechanikai N. Baublys ir K. Urbanavičius (nuotraukoje – pirmas iš dešinės)

2 Komentarai

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here