Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Dzūkija Alytaus rajonas Patvirtino biudžetą, kurį planavo su gyventojais

Patvirtino biudžetą, kurį planavo su gyventojais

0
2017 metais suplanuotas Alytaus rajono savivaldybės biudžetas - 18 mln. 522,7 tūkst. eurų

Alytaus rajono savivaldybės taryba patvirtino beveik trimis procentais didesnį biudžetą nei praėjusiais metais. Daugiau kaip pusė lėšų teks švietimui ir socialinėms reikmėms, bus tęsiamos gyventojų atskirtį mažinančios socialinės programos,  mokyklos aprūpintos moderniomis ugdymo priemonėmis.

Šiais metais suplanuotas savivaldybės biudžetas – 18 mln. 522,7 tūkst. eurų. Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas atkreipė dėmesį, kad projektas pateiktas tarybai tvirtinti vėliau nei ankstesniais metais, tačiau jis išsamiai pristatytas rajono gyventojams.

„Važiavome po seniūnijas, gyventojai rinkosi ir domėjosi. Pagrindiniai klausimai buvo keliai, elektra, švietimas, socialiniai reikalai“, – sakė rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas. Jis padėkojo savivaldybės administracijai už labai gerai paruošą biudžeto projektą, išsamų pristatymą tarybos komitetuose, kad atsižvelgta į pastabas ir siūlymus,  kai kurie komitetai planuojamas pajamas ir išlaidas rinkosi svarstyti kelis kartus.

Meras pasidžiaugė, kad šiais metais numatyta 100 tūkst. eurų modernioms mokinių ugdymo priemonėms ir pažymėjo, kad dėl dalyvavimo klasės krepšelio eksperimente švietimui bus skirta 260 tūkst. daugiau eurų klasės krepšelio lėšų.

Savivaldybės tarybos posėdyje 2017 m. biudžetą pristatė finansų ir investicijų skyriaus vedėja Gintarė Jociunskaitė. Šiais metais savivaldybės pajamos ir išlaidos yra 2,9 proc. didesnės nei 2016 m. Didžiausią pajamų dalį – 58,5 proc., sudaro gyventojų pajamų, turto, prekių ir paslaugų mokesčiai, o išlaidų: švietimui – 31,5 proc., socialinei apsaugai – 23,6 proc. Daugiau skirta kultūrai, todėl kad didėja darbo užmokestis kultūros ir meno darbuotojams – šiai sričiai teks 7 proc. savivaldybės biudžeto.

Šiais metais įvairiems komunaliniams darbams iš savivaldybės biudžeto numatyta skirti 2 mln. eurų. Kaip sakė G. Jociunskaitė, kiek besuplanuotum lėšų komunaliniams darbams, jų visada trūksta, nes poreikiai visada dideli.

Daugiau dėmesio švietimui

Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai pasisakė už pristatytą biudžeto projektą ir kvietė balsuoti. Didžiausią biudžeto išlaidų dalį kuruojančio švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Zubras pasidžiaugė, kad numatyta lėšų mokinių ugdymo modernizavimo priemonėms, dirbs specialieji pedagogai, nebus jungtinių klasių. „Visa tai turės didelės įtakos mokymo kokybei“, – sakė V. Zubras.

Kaimo plėtros ir investicijų komiteto pirmininkas Aloyzas Jaciunskas pažymėjo, kad laikas peržiūrėti žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimo tvarkos aprašą, o tarybos narys Vydas Baravykas pasiūlė mažiau planuoti, kad kuo mažiau darbų persikeltų į kitus metus.

Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Gintautas Radžiukynas pažymėjo, kad biudžeto projektas paruoštas ir pristatytas atsakingai, lėšų programoms numatyta ne mažiau nei pernai. Biudžeto projektui iš 24 dalyvavusių tarybos narių pritarė 19,  kiti – nebalsavo.

Savivaldybės biudžeto sprendimo projektą sudaro vienuolika priedų, kuriuose numatytos pajamos bei išlaidos pagal asignavimų valdytojus, finansavimo šaltinius ir programas, seniūnijų veiklos programoms įgyvendinti skirtos lėšos.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here