Ketvirtadienis, balandžio 19, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytaus metų apdovanojimai (LAUREATAI. FOTOGALERIJA. VIDEOĮRAŠAS)

Alytaus metų apdovanojimai (LAUREATAI. FOTOGALERIJA. VIDEOĮRAŠAS)

2

Iki 2019-ųjų Alytus turės 19 miesto laureatų. Jiems suteiktus laurus nešios asmenybės ir organizacijos, kurioms miestelėnai patikėjo garbę būti apdovanojimų nominantais bei galimybę tapti apdovanojimų laureatais.

Po du apdovanojimus laimėjo bendrovės „Alkesta“, „Stronglasas“ ir simfoninis orkestras „Svajonė“ su Alytaus muzikos mokykla.

Miesto savivaldybės Alytuje atkurtuose ir jau antrą kartą surengtuose metų apdovanojimuose tilpo ir muzika, fanfaros kitąmet 20-metį švęsiančio miesto himno motyvais ir kiti Dzūkijos sostinės pasididžiavimai, o svarbiausia – įvertinti žmonės.

Nuo 2003 iki 2010 m. Alytaus bendruomenės fondo rengtų „Metų apdovanojimų“ tradiciją pratęsęs renginys šiemet sutalpino kone pusę šimto nominantų, o laureatams buvo įteiktos miesto mero padėkos ir specialiai šia proga pagaminti medaliai.

*

Asta Valentinavičienė

• Nominacija „Socialiai atsakinga įmonė“

Nominacijoje „Socialiai atsakinga įmonė“ į pagrindinį apdovanojimą pretendavo Mildos Čyžienės individuali įmonė „Milčija“, UAB „Stronglasas“ ir UAB „Vektrona“. Nugalėtoju balsavusieji išrinko „Stronglasą“, ilgus metus jau remiantį reprezentacinį Alytaus rankinio klubą „Varsa“. Apdovanojimą atsiėmė bendrovės finansų ir gamyklos direktorė Asta Valentinavičienė.

Alytaus metų apdovanojimai sugrįžo

Renginio vedėjai – istorikas Vilmantas Dunderis ir radijo laidų bei renginių vedėjas Liudas Ramanauskas – į miesto teatro sceną kvietė daugiau nusipelniusiųjų.

• Nominacija „Labiausiai augantis verslas“

Labiausiai augančiu verslu pretendavo tapti „Astra”, „Celsis” ir „Stronglasas”, kuris ir tapo nominantu. Tai buvo antrasis apdovanojimas stiklo produkcijos gamintojams.

*

Edgaras Kateiva

• Nominacija „Metų darbdavys“

Metų darbdaviu pripažinta baldų gamintojų bendrovė „Sofa brands”, nominacijoje nurungusi „Alkestą” ir „Snaigę”. Baldininkų vadovas Edgaras Kateiva pasidžiaugė ne tik apdovanojimu, tačiau ir mieste bene mažiausia darbuotojų kaita.

*

Rimas Malaškevičius

• Nominacija „Efektyvus verslas“

Kelių ir tiltų statybos bendrovė „Alkesta” nugalėtoja tapo efektyvaus verslo nominacijoje, joje nugalėjusi įmones „Celsis” ir „Iris”. Nominantų įmonės administracijos direktorius Rimas Malaškevičius efektyvumo garantu įvardijo ne technologijas, o žmonės, kuriems  dėkojo ir nuo scenos.

• Nominacija „Daugiausia mokesčių sumokančių į miesto biudžetą“

R. Malaškevičius prie mikrofono buvo pakviestas antrą kartą, mat „Alkesta” tapo dar vienos nominacijos – daugiausia mokesčių sumokančių į miesto biudžetą – laimėtoja. Bendrovės atstovas publiką pralinksmino komentaru „kas ciesoriaus – ciesoriaus, kas dievo – dievui” ir padėkojo pastebėjusius, kad „Alkesta” ne tik moka, bet ir daugiausia mokesčių Dzūkijos sostinėje. Kelininkai mokesčių sumokėjo daugiausia ir kiek daugiau nei kiti nominantai „Celsis” bei „Iris”.

*

Gintarė Blažienė

• Nominacija „Inovatyviausias verslas“

Inovatyviausiu verslu Alytuje paskelbta bendrovės metalo konstrukcijų gamintojų „Lanksti linija” veikla. Bendrovė nominacijoje varžėsi su „Astra” ir „Glastech”, o apdovanojimą buvusioje gamykloje „Alma” įsikūrusios „Lanksčios linijos” direktorė Gintarė Blažienė.

*

Edvinas Jackauskas

• Nominacija „Geidžiamiausias darbdavys“

Geidžiamiausių darbdaviu tapo „Glass LT”, savo darbuotojams mokantis vidutinį 1 tūkst. 330 eurų mėnesio atlyginimą. Apdovanojimą atsiėmė šios stiklo gaminių įmonės vadovas Edvinas Jackauskas. Nominacijoje taip pat pretendavo bendrovės „S Form” ir „Svenheim”.

*

Viktorija Skroblienė

• Nominacija „Už nuopelnus sportui“

Už nuopelnus sportui pagerbta plaukimo trenerė Viktorija Skroblienė, pasak jos „užaugusi baseine”. Šios Alytaus sporto ir rekreacijos centro trenerės iniciatyva mieste gali plaukti net kūdikiai, miestelėnai taip pat turi galimybę užsiimti vandens aerobika. Su  Viktorija į apdovanojimą pretendavo du treneriai Paviloniai – ėjikas Kastytis ir šaulys Česlovas.

*

Vita Klingienė

• Nominacija „Už nuopelnus sveikatos apsaugai“

Už nuopelnus sveikatos apsaugai pagerbta Alytaus poliklinikos šeimos medicinos skyriaus vedėja, šeimos gydytoja Vita Klingienė.  Į apdovanojimus taip pat pretendavo Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės pavaduotojas Arvydas Baublys ir šios ligoninės vidaus ligų skyriaus vedėja, gydytoja Jūratė Jauneikienė.

*

Kun. Arūnas Užupis

• Nominacija „Už labdaringą veiklą“

Už labdaringą veiklą padėkota kunigui, Alytaus Šv. Angelų sargų bažnyčios klebonui Arūnui Užupiui, kuris juokaudamas prašė tai, kas priklauso, skirti ne tik tiek „ciesoriui”, tačiau ir dvasiai, dievui. Nominacijai taip pat buvo pristatyti Irina Juškauskienė ir R. Malaškevičius.

*

Daiva Martikonytė

• Nominacija „Už nuopelnus švietimui“

Už nuopelnus švietimui apdovanota Daiva Martikonytė. Alytaus muzikos mokyklos smuiko mokytoja, „Svajonės” simfoninio orkestro vadovė dėkojo talentingiems vaikams, jų tėvams, mokytojams, o jausmingai kalbėdama ėmė kone diriguoti, kad žemėn krito ir dužo laimės šukės – apdovanojimo stiklas. Nominacijai taip pat buvo pristatyti Jonas Baltrušaitis ir Putinų gimnazija.

*

Karolis Variakojis

• Nominacija „Už nuopelnus kultūrai“

Dar vienas „svajoklis”, dirigentas, muzikos mokyklos mokytojas Karolis Variakojis laimėjo nominacijoje už nuopelnus kultūrai, nurungęs V. Dunderį ir Deividą Pinkevičių.

*

Tomas Nikulinas

• Nominacija „Jaunimo iniciatyvos“

Jaunimo iniciatyvos apdovanojimą laimėjo „Savanorystės tiltų” organizacijos įkūrėjas, projektų iniciatorius, jaunimo savanorių koordinatorius, renginių ir reginių įstaigos „Promoteka” vadovas Tomas Nikulinas. Nominacijai taip pat buvo pristatyti Justina Puvačiauskaitė ir Lukas Stravinskas.

*

• Nominacija „Už aktyvią visuomeninę veiklą“

Už aktyvią visuomeninę veiklą įvertintas Eimantas Balaika. Šiam hospiso Alytuje idėjos iniciatoriui, „Tėviškės namų” organizacijos vadovui skirtą medalį priėmė ir padėkojo UAB „Andrėja“ direktorė Birutė Girulienė.

*

Virginija ir Saulius Piliponiai

• Nominacija „Už nuopelnus vaiko gerovei“

Už nuopelnus vaiko gerovei ačiū tarta 3 mažamečių globėjams alytiškiams Virginijai ir Sauliui Piliponiams. Nominacijai taip pat buvo pristatytos Žaneta Abromaitienė ir Odeta Intė.

*

Eglė Teresevičienė

• Nominacija „Už Alytaus vardo garsinimą“

Už Alytaus miesto vardo garsinimą šalyje ir užsienyje apdovanota Eglė Teresevičienė. Alytaus dailiųjų amatų mokyklos direktoriaus pavaduotoja didžiavosi tuo, kad gyvena ir dirba Alytuje bei miestą, lietuviškus papročius gali pristatyti užsienyje. Nominacijai taip pat buvo pateiktos Kristinos Dūdonytės ir Danutės Remeikienės kandidatūros.

*

Redas Diržys

• Nominacija „Metų inovatyvus mokytojas“

Apdovanojimu buvo pagerbtas ir dailiųjų amatų mokyklos kamynystėje veikiančios Alytaus dailės mokyklos direktorius, Lietuvos „Inovatyviausių mokytojų rinkimų 2017“ nominantas Redas Diržys, kuriam  medalis įteiktas už efektyvų mokytojo darbą.

„Inovatyviu būti yra lengva, tereikia, kad jums savivaldybės taryba uždraustų dėstyti“, – liūdnomis savo realijomis šmaikščiai, bet nuoširdžiai pasidalino dailės mokyklos direktorius, salėje sukėlęs tikrą juoko bangą.

*

Erikas Mockevičius

• Nominacija „Metų didvyris“

Metų didvyrio titulas skirtas Erikui Mockevičiui, kuris praėjusią vasarą Dailidės ežerėlyje išgelbėjo skęstančia mergaitę. „Nebūkim abejingi, nepraeikim pro šoną“, – dėkodamas už apdovanojimą ragino drąsusis alytiškis.

*

Pasaulio alytiškių sambūrio iniciatorių komanda

• Specialus apdovanojimas „Už meilę Alytui“

Specialų prizą už meilę Alytui atsiėmė pasaulio alytiškių sambūrio iniciatorių komanda – Agnė Grigaliūnaitė, Justinas Jakštonis, Linas Jakštonis, Povilas Labukas, Aistė Kunėjienė, Vilija Ramanauskienė ir L. Ramanauskas, Brigita Reklaitytė, Tautvydas Tamulevičius, Alfreda ir Aidas Urmanavičiai, Rytis Valūnas, Roberta Venclovienė, kuri priėmė apdovanojimą ir dėkojo bendraminčiams bei gimtam Alytui.

Ženklas „Alytus (Myliu)“

Miesto metų apdovanojimų šventę su Alytaus miesto savivaldybe organizavo miesto teatras bei kultūros ir komunikacijos centras. Programoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų orkestras, vadovaujamas Viktoro Ščetilnikovo, šokių studija „Alemana“, vadovaujama Lilijos Bernatavičienės ir Kęstučio Bernatavičiaus.

Apdovanojimų rimtį praskaidrino į gimtąjį Alytų grįžusi vokalistė I. Anankaitė-Kalašnikovienė

Dainavo Indrė Anankaitė-Kalašnikovienė, Eglė Malinauskienė ir Rimutė Vaickelionytė-Zenevičienė, klavišiniais grojo Nijolė Baranauskaitė, scenarijų kūrė Alma Purvinytė,  režisavo Arvydas Kinderis.

Alytaus kariškių orkestras

Apdovanojimus teikė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, jo pavaduotoja Valė Gibienė, savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, o taip pat vienas ženklo „Alytus (Myliu)“ sumanytojų Algirdas Gataveckas ir jam talkinęs Artūras Mažeika.

„Alemanos“ šokėjos

• Daugiau – apdovanojimų videoįraše, kurį įamžino Alytausgidas.lt TV:

Apdovanojimų fotogalerija:

2 Komentarai

  1. Nominacija „Už nuopelnus sportui“ – kokius nuopelnus turi Viktorija Skroblienė???? Paviloniai – ėjikas Kastytis ir šaulys Česlovas gimė, kai Alytuje nebuvo jokio baseino, bet (pasirodo) tai ir yra Jų bėda, nes Viktorija –„užaugusi baseine”, o tai – išskitinis privalumasi?

    PONAS Gigaravičiau, nebūkit juokdariu.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here