Penktadienis, gegužės 25, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Alytaus eglė: nuo pagyrų iki baisiausios šalies eglės titulo (APKLAUSA. ATNAUJINTA)

Alytaus eglė: nuo pagyrų iki baisiausios šalies eglės titulo (APKLAUSA. ATNAUJINTA)

61

Alytus (ir Lietuva) ūžia: keletą pastarųjų metų Rotušės aikštėje vienodai puoštą, bet gyvą eglę keičia sportinė eglė. Internetuose pasirodę šiųmetės Alytaus eglės nuotraukos iššaukė komentarų laviną, o portalo delfi.lt skaitytojai jai jau klijuoja negražiausios Lietuvos eglės etiketę.

Alytausgidas.lt TV nuotr.
Alytausgidas.lt TV nuotr.

Dauguma nesupranta, kodėl pagrindiniu papuošimo akcentu pasirinkta sporto tematika. Vieni spėlioja, kad tai susiję su sportiškiausio miesto iškovotu titulu, kiti klausia, ar Alytus pretenduoja ateityje rengti olimpines žaidynes. Ir tik nedaugelis žino, kad sportinė tematika pasirinkta todėl, kad 2017 m. birželio mėnesio pradžioje Alytuje vyks Lietuvos olimpinė diena.

Internete jau plinta ir tokia Alytaus eglės - GooglEglės - versija...
Internete išplito ir tokia Alytaus eglės versija… GooglEglė – Justino Jakštonio improvizacija gimtojo miesto Kalėdų eglutės tema

ATNAUJINTA

Alytausgidas.lt ir 3A studija eglės įžiebimo ceremoniją transliavo tiesiogiai. Tai miesto savivaldybei nekainavo nė cento, tačiau, tikimės, kad tai padėjo ne tik pamatyti, tačiau ir nuspręsti, ar Alytaus eglė yra puiki, ar nepavykęs kažkieno fantazijos vaisius, beje, su medžių ir fontano puošyba mums, mokesčių mokėtojams kainavęs 27 tūkst. 297 Eur. Tiek buvo sumokėta sintetinę, karkasinę Alytaus eglutę šiemet sumaniusiai, sukonstravusiai ir papuošusiai vienai Vilniaus dekoravimo studijų.

Iš panašių detalių šiemet sukonstruota, tačiau neišpopuliarėjusi Kalėdų eglutė Vilniaus rotušės aikštėje. Alytausgidas.lt nuotr.
Iš panašių detalių šiemet sukonstruota, tačiau neišpopuliarėjusi Kalėdų eglutė Vilniaus rotušės aikštėje. Alytausgidas.lt nuotr.

Mūsų tiesioginę transliaciją iš Alytaus rotušės aikštės žiūrėjo Lietuvoje, tačiau netrūko žiūrovų ir užsienyje, daugiausia – Jungtinėje Karalystėje. Alytaus Kalėdų eglutės šventę stebėjo ir internautai Airijoje, Danijoje, JAV, Švedijoje, taip pat Norvegijoje ir Vokietijoje bei kitose šalyse, tokiose, kaip Belgija, Lenkija, Prancūzija ir Suomija.

Didžiausią tiesioginės transliacijos žiūrovų auditoriją sudarė 18-24 ir 25-34 metų amžiaus žmonės (78%), 11%  – asmenys nuo 13 iki 17 m., 8% – nuo 35 iki 44 m. Pastarojoje grupėje net 87% žiūrovų buvo vyrai, tarp 25-34 m. vyrai taip pat sudarė auditorijos daugumą (62%). 18-24 metų kategorijoje – vyrų ir moterų buvo tiek pat (po 50%), o tarp 13-17 m. net 72% buvo merginos.

Didžioji dalis Alytausgidas.lt TV žiūrovų mus matė per kompiuterį, mobiliuosius telefonus ir „tabletes“, taip pat žiūrėjo per televizorius ir netgi žaidimų konsoles. Mūsų žiūrovai daugiausiai naudojo „Windows“, „Android“, „iOS“ operacines sistemas, taip pat „Smart TV“, „Macintosh“ bei „Linux“, „Windows Mobile“, „WebOS“, „Xbox“ ir „PlayStation“.

Palyginimui - 'normali' Alytaus Kalėdų eglė 2015 metais. Alytausgidas.lt TV nuotr.
Palyginimui – tradicinė Alytaus Kalėdų eglė 2015 metais. Alytausgidas.lt TV nuotr.

Alytausgidas.lt ir 3A tiesioginės transliacijos iš Kalėdų eglutės įžiebimo šventės Rotušės aikštėje

Sorry, there are no polls available at the moment.

61 Komentarai

 1. slykstus komentatoriai.Sekantiems Naujiesiems noretume ,kad Jus isanksto patys pareikstumete savo nuomone kaip padeti papuosti .Gal kam nors nepatiks, bet JUS savo piktos nuomones sau nepareiksite.

  • Na,slykstaus komentavimo tikrai nereikia,bet…kodel graziu, laukiamu svenciu eglute, pakeite kazkoks medis su informacija,apie ateinanciu metu ivykius? Kaip paaiskint maziems alytiskiams,kur eglute su snaigem, blizganciais burbulais ir t.t… ???

 2. Katastrofa – o ne egle.Labai nuvyle.Ir nera pasiteisinimo, kad truko entuziazmo.Tai reikejo kazka daryti,kad butu zmonems entuziazmas.Del to, zmones Jus ir isrinko,mielieji alytaus valdininkai!

 3. Pas mus alytuj tik taip sugeba egles papuosti.pažiurekit ligoninės kieme kaip eglė žarnom ištasyta.gėda žiūrėti.vakar stovėjau ir baisėjausi,ar negalima skoningai pasipuosti?pasimokinkit iš kitų pvz.greitoji kaip gražiai pasipuošus.GĖDA!!!!

 4. Plastmasinės šakos, jau ,,gyvų” šakų neliko. Gibienė eilinį kartą prašovė, norėjo kažko ,,ypatingo” , išėjo kaip visada. visos miesto šventės taip ,,pavyksta”, net gamta sniegelį ,,pasiėmė” reikėjo dar palaukti…. kuo dar pasireikš Gibienės ,, išmonė” kitos šventė metu?

 5. Mano nuomone kada gamtoje susimaises protas…vietoj balto traskancio sniego po kojomis balos ir pliurza tai aplamai uzvaldo kazkokia ne nuotaika bet depresija…..Si egle nera visiskas blogis bet fonas aplinkui ja ir gadina visa vaizda…tas senas buitinio pastatas apsilupes…sniego trukumas….dar toji balta tvorele aplinkui ir sudaro beskonybe….Egles dabar konstruoja is ivairiausiu medziagu tausodami gamta meninikai kuria dirbtini grozi bet man akis gadina ne egle o jos parinkta vieta….patikekite butu sniego visai kitas vaizdas…tas pats ir Vilniaus…Kauno…pilkame purvyne nublanksta ir sios…..

 6. Skaitau komentarus ir liūdna darosi…. Kiek daug piktų žmonių aplink….. Žmonės, čia tik daiktas, kurį neužilgo nuims, o jūsų piktai ir netolerantiškai išsakyti žodžiai kaip nuodai nusės laike….Nekritikuokim, geriau tą energiją panaudokime gražesniem dalykams….Linksmų Kalėdų…..

  • Deje miestas yra labai grazus ir egle normali tik rasinetojai “labai protingi” as gyvenu ALYTUJE labai myliu si miesta. Reiktu apie savo sonus apsidairyt😠 tada smeizt.VISKAS ALYTUJE GRAZU IR GERA!

 7. Krasnickas, nors ir žinojo, kaip nupi……nti kelis milijonus, bet kažką miestui gero darė, o šie ant tiek Alytaus piliečiai pilietiški, kad jiems Alytaus miestas rūpi tik tiek, kad aprūpintų savo piliečius pareigomis ir ramybe savivaldybės postuose. Vieni kitais apsistatę ir viens pas kitą nuo savęs siuntinėja. Manyčiau, kad ir eglės tematiką parinko tas kuris jau neturėjo kam patikėti galimybės spręsti.

 8. Kadangi alytaus miesto meras buves policininkas, tai tikejausi kad taip viesai mokesciu koketeju pinigu nevoks. Bet cia yra apsurdas kazkoks, nei gedos nei sarmatos

 9. Man tai labai graži eglutė, įdomesnė, originalesnė 🙂 Atsibodę tie burbulai, girliandos..kaip ir visuose kituose miestuose, miesteliuose ir kaimuose.
  Gal tik galėjo suteikti daugiau informacijos, kodėl pasirinkta būtent tokia tematika puošybos, nes kitiems sunku pasiieškoti informacijos patiems, paieškoje tiesiog suvedus frazę “Olimpinė diena Alytuje 2017”.

 10. Citata “Dauguma nesupranta, kodėl pagrindiniu papuošimo akcentu pasirinkta sporto tematika”. O mažuma (t.y. valdžia) ar supranta ką jie čia papuošė už tokius pinigus? Gal galėjo pasitarti (kaip visada) su gyventojais. Vietinis miesto valdžios cirkas (gerai apmokamas)

 11. Manau, kaip vakare sužibs sportininkų figūros, ir tie žiedai manau žėrės , bus gana originalu ir nematyta, nebūtinai turi būti blizgučiai, žmonės džiaukitės šventėmis, laukite Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų ir neliekite pykčio, ateikite prie eglutės su gera nuotaika ir viskas aplinkui bus gražu , ir eglutė , ir oras ir gyvenimas Linksmų švenčių !!!

 12. Sarmata Alytaus Miestui Padare.kazkoka nesamone.izsijuokimas.kaip prie kokio simno internato is neturejiko ka veikt
  Lupkit kuo greiciau.tiktais.

 13. Sarmata Alytaus Miestui Padare.kaszmokia nesamonr.izsijuokimas.kaip prie kokio simno internato is neturejiko ka veikt
  Lupkit kuo greiciau.tiktais.

 14. … manau, kad puosta sitais sudraciais todl, kad jie is faneros, o “fanera”, kaip visi žino, žargone vadinama pinigais… banditų/pareigūnų slengas… tad, išvadas darykit patys…

 15. Aš likau nusivylęs šių metų eglės papuošimu,nes prisimenant ankstesnius metus taj daug gražiau atrodė Alytaus eglės o šių metų nelabai liūdna 🙁 🙁 🙁

  • Tai gal išmaniaisiais ar kompiuteriais tau papuošt reikėjo.? Miestas savo sVitumą turi ir tikslus, o kam kalėdos tik blizgučiai te žiba sau savo trobelėj.

  • Faktas, kad kaimams reikia standartinės eglutės su burbulais ir lemputėmis. Manau, ateinančiais metais į tai bus atsižvelgta. Kažkas įdomesnio ar originalesnio – netinka.
   O Olimpinė diena švenčiama visame pasaulyje, jeigu nežinojote. “Olimpinės dienos tikslas – skatinti sportinę veiklą visame pasaulyje, nepaisant žmonių amžiaus, rasės, lyties ar atletiškumo lygmens.” O kitąmet tas miestas, kuriame būtent ir vyks ta diena – Alytus. Bet, matau, lengviau parašyt nesąmoningą komentarą, nei pasidomėti 🙂
   Būkit paprastesni ir džiaukitės gražiausiomis metų šventėmis!

   • Rado ką paminėt per Kalėdas:D Vasarą daug kas švenčiama, kitą met ir tautinio kostiumo metai, galima buvo Užgavėnių Morę su tautiniu kostiumu pastatyt. Karbauskis būtų dar pridėjęs prie tų 27 t.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here