23 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 18d.
DzūkijaAlytus
2012 Gruodžio 30d.
0

Alytaus arenos vadovai privalės išmanyti vadybą ir imtis aktyvios rinkodaros

title

„2012 metai Lietuvos arenoms - daug skandalų, mažai renginių“, - rašo „Lietuvos rytas“. Šešios sporto ir pramogų arenos kainavo šimtus milijonų litų. Jų statybas ir rekonstrukcijas lydėję skandalai nenutilę iki šiol. Ne išimtis – ir Alytaus arena.

Alytaus pramogų ir sporto komplekso statyba buvo finansuojama iš Valstybės investicinės programos (15 mln. litų) ir ES struktūrinių fondų (10 mln. litų). Areną valdo viešoji įstaiga Alytaus sporto ir rekreacijos centras.

Prieš pusantrų metų rekonstruoti ir dvigubai padidėję Alytaus sporto rūmai gruodį kultūros renginiais bando atsigriebti už visus metus, nors tų renginių liko tik du iš planuotų trijų. Didžiojo kinų cirko pasirodymas buvo atšauktas.

Be konkurencijos antrus metus iš eilės lankomumo rekordą pagerino grupės „Sel” koncertas, vėl sulaukęs apie 4500 žiūrovų. Tačiau ir pilnutėlė žiūrovų salė per šį koncertą arenai padėjo užsidirbti vos porą šimtų litų. Įvertinus aptarnavimo išlaidas, tik tiek liko iš 2540 litų, iš organizatorių gautų už salės nuomą. Atlikėjų nedžiugina Alytaus sporto rūmų akustika – jie labiau pritaikyti varžyboms ir treniruotėms, kurios vyksta kasdien.

Iki šiol neįrengta pertvara, kad prireikus aikštę būtų galima padalyti į dvi. Taip būtų patogiau treniruotis komandoms, vienu metu rengti skirtingas varžybas. Kultūros renginių organizatoriams irgi dažnai prireikia mažesnių erdvių.

Netrukus po Europos krepšinio čempionato atrankos varžybų 2011 metų rugsėjį išaiškėjo bėdos dėl grindų dangos – ji ėmė skilinėti. Rekonstrukcijos projekte numatytą 22 milimetrų storio medžio masyvą rangovė Kauno bendrovė „Struktūra” pakeitė 3,5 milimetro storio danga, prieš tai įtikinusi savivaldybės vadovus, kad ji yra kokybiškesnė. Tai nepasitvirtino, todėl savivaldybė po atlikto patikrinimo prieš porą mėnesių kreipėsi į prokuratūrą.

Alytaus sporto ir rekreacijos centro, kuriam priklauso arena, steigėja ir savininkė yra miesto savivaldybė. Visam šiam centrui (sporto rūmams, baseinui, stadionui, sporto mokyklos salei ir aikštynui) išlaikyti iš biudžeto per metus skiriama apie 4,5 milijono litų, o pajamos siekia vos ketvirtį milijono.

Prieš rekonstrukciją parengtame investicijų projekte buvo numatyta, kad dvigubai išplėtus areną ir pagausinus vietų skaičių joje nuo 1500 iki 5000, per metus būtų galima uždirbti daugiau kaip du milijonus litų.

Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba išsiaiškino, kad vadovai nėra parengę šios viešosios įstaigos strateginio plano, tad pasiūlė jiems sustiprinti rinkodarą ir vadybą. Tačiau centro direktorius Valdas Kučinskas paaiškino, kad tokių planų nedaro, nes centro veikla – tik rengti sportininkus ir tenkinti bendruomenės poreikius.

„Dėl tokio požiūrio savivaldybės taryba nusprendė atleisti direktorių. Skelbsime naują konkursą. Negalima tik laukti, kada kas paprašys areną išnuomoti varžyboms ar koncertams, reikia patiems organizuoti. Jos vadovai privalo išmanyti vadybą ir imtis aktyvios rinkodaros strategijos”, – įsitikinęs Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt