Aiškėja, kodėl sustojo darbai A. Juozapavičiaus gatvėje

Aktualijosbir. 08 , 13:10
Alytaus mieste dėl Antano Juozapavičiaus gatvės kapitalinio remonto sustabdytas eismas dviejose iš keturių eismo juostų. Dėl vienos svarbiausių miesto eismo arterijų remonto darbų nepatogumų patiria vairuotojai – piko metu susidaro spūstys. Gyventojai pastebi, kad vos prasidėję darbai beveik iš karto sustojo.
Į darbą vykstantys ar po darbo namo grįžtantys miestiečiai priversti keisti savo įpročius – kelionei skirti daugiau laiko. Mieste pradėti svarbios eismo arterijos – A. Juozapavičiaus gatvės – kapitalinio remonto darbai.
„Pradėti A. Juozapavičiaus gatvės kapitalinio remonto darbai. Jų metu numatoma sutvarkyti nuotekų tinklus, įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų taką, atnaujinti esamus šaligatvius, pakloti naują asfalto dangą. Taip pat bus modernizuoti gatvės apšvietimo tinklai ir atnaujintas eismo reguliavimas šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje“,- sakė Alytaus miesto savivaldybės admiinistracijos direktorius Gintaras Rakaitis.
Gintaras Rakaitis, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius
Gintaras Rakaitis, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius
Tačiau vos prasidėję darbai netrukus buvo sustabdyti. Kadangi A. Juozapavičiaus gatvė patenka į kultūros paveldo teritoriją, čia privaloma atlikti archeologinius tyrimus. Alytaus miesto savivaldybė tokius darbus buvo numačiusi, tačiau pradėjus kasinėjimus paaiškėjo, kad reikės gerokai išsamesnių archeologinių tyrinėjimų.
Po pirmųjų kasinėjimų ir radinių nustatyta, kad būtini ne žvalgomieji, o tiriamieji archeologiniai tyrimai. Jie gali trukti nuo vieno iki trijų mėnesių, o projekto išlaidas padidinti maždaug 100 tūkst. eurų.
„Apribojus eismą A. Juozapavičiaus gatvėje, minėti archeologiniai tyrinėjimai buvo atlikti. Žvalgomųjų tyrinėjimų metu nustatyta, kad vakarinėje A. Juozapavičiaus gatvės pusėje, po apie 1935 m. paklotu lauko akmenų grindiniu, yra išlikęs archeologijai vertingas kultūrinis sluoksnis. Šiame archeologiniame sluoksnyje surinkta gyvulių kaulų, žiestos keramikos indų šukių, plokštinių koklių nuolaužų, kol kas neidentifikuotų geležinių dirbinių fragmentų, papuošalų, taip pat chronologiją patikslinančių daugiau kaip 10 monetų. Atsižvelgiant į žvalgomųjų archeologinių tyrimų rezultatus, privaloma atlikti detaliuosius archeologinius tyrimus, kurių planuojama apimtis – apie 770 kv. m. Detaliųjų archeologinių tyrimų paslaugos vykdytoją savivaldybės administracija turi parinkti vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis. Šiuo metu atliekama apklausa, siekiant nustatyti perkamos paslaugos kainą. Parinkus paslaugos vykdytoją, bus atnaujinti archeologiniai tyrinėjimai, ir tik po atliktų detaliųjų archeologinių tyrimų prasidės darbai. Siekiant paspartinti gatvės remonto darbus, planuojama, archeologui pritarus, statybos darbus vykdyti lygiagrečiai su archeologiniais tyrinėjimais“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Sigitas Stumbras.
Sigitas Stumbras, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas
Sigitas Stumbras, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas
Planuojamų archeologinių tyrimų apimtis siekia apie 770 kvadratinių metrų. Pirmiausia teritorijoje dirbs archeologai. Baigus tyrimus konkrečioje atkarpoje, prie darbų prisijungs kelininkai, o archeologai tyrimus tęs kitoje vietoje. Vieną A. Juozapavičiaus gatvės pusę planuojama sutvarkyti iki lapkričio mėnesio. Kitą A. Juozapavičiaus gatvės pusę planuojama remontuoti 2027 metų pavasarį, nes žiemos laikotarpiu archeologiniai kasinėjimai nevykdomi. Iki tol vairuotojai galės naudotis abiem gatvės pusėmis. Maždaug balandžio mėnesį darbai bus atnaujinti, o visą projektą planuojama užbaigti iki 2027 metų pabaigos.
Alytaus miesto savivaldybė jau svarsto, kaip organizuoti eismą rugsėjį, kai po vasaros atostogų į darbus ir ugdymo įstaigas sugrįš alytiškiai. Tikėtina, kad tuomet eismo srautai išaugs, todėl gali prireikti papildomų sprendimų spūstims mažinti.
Panašių iššūkių Pirmajame Alytuje kilo ir remontuojant Merkinės gatvę. Archeologų paslaugų prireikė ne tik darbų užsakovui Alytaus miesto savivaldybei, bet ir šios gatvės gyventojams, nusprendusiems perstatyti savo sklypų tvoras. Dėl papildomų tyrimų dalis darbų užtruko ilgiau nei planuota.
Šiuo metu A. Juozapavičiaus gatvėje taip pat vyksta prekybos centro IKI plėtra. Kadangi teritorija patenka į kultūros paveldo zoną, ir šiam projektui būtini archeologiniai tyrimai.
Plojimai 0Lankytojai 0
loading

Video rekomendacijos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Naujausios žinios

Loading