Susitikimą pradėjo šeimininkai, progimnazijos direktorė
Regina Špukienė ir Pirmojo
Alytaus asociacijos „I
Alytus“ pirmininkė
Renata Kantaravičienė. Dar viena dešiniakrančio Alytaus gyventoja, miesto vicemerė
Valė Gibienė nuramino, kad mokyklos uždaryti neketinama. Tiesa, ją siūloma prijungti, o vietos bendruomenės atstovų teigimu tai – lygu mokyklos sunaikinimu. „Pirmoji mokykla, seniausia Alytuje, tuo daug kas pasakyta“, - kalbėjo buvusi Piliakalnio mokyklos vadovė, dabartinė miesto tarybos narė
Laima Vincė Kirkliauskienė. Ji patvirtino, kad buvusi 4-oji vidurinė mokykla progimnazija tapo tik su ta išlyga, kad čia mokiniai mokysis visas 8-ias klases. „Koks mokymas, jeigu čia liktų skyrius su 4 klasėm su 4 mokytojais, 1 valytoja ir sargu? Tai – niekinis dalykas”, - po tokių žodžių plojimų susilaukė buvusi direktorė. „Mes turime klausytis, ko nori bendruomenė, o ne ko norim mes...“, - kalbėjo miesto tarybos narė
Nijolė Makštutienė. Savo mintimis taip pat dalinosi tarybos narys
Sigitas Leonavičius, siūlęs Alytuje apskritai nenaikinti mokyklų. Jam ankstesnius pasisakymus naikinti mokyklas priminė V. Gibienė, taip pat priminusi, kad iki kitų savivaldos ir tiesioginių mero rinkimų beliko vos metai. Į aštresnius vicemerės pasisakymus susirinkusieji reagavo pastabomis. Už Piliakalnio progimnazijos tolesnį gyvavimą pasisakė Alytaus miesto tarybos nariai
Saulius Janulevičius, Aurelijus Jaruševičius ir
Povilas Labukas, neuždarinėti mokyklų, o švietimą paskelbti Dzūkijos sostinės prioritetu siūlė miesto švietimo skyriaus vedėja
Rimvyda Ališauskienė. Siekiant išsaugoti vienintelę mokyklą sulaukta netgi siūlymų Pirmam Alytui skebti savo... Nepriklausomybę. Jeigu „neprotinga valdžia" su I Alytumi „nesiskaito", miesto tarybos narys, buvęs miesto meras
Jurgis Krasnickas, pirmalytiškiams pasiūlė atsiskirti nuo Rotušės. Savo mintimis, pastabomis susirinkime dalijosi mokinių tėvai, mokytojai. Prisiminti ir mokyklos abiturientai, kurie švietimo įstaigą I Alytuje neretai baigia gerais įvertinimais bei sėkmingai įgyja specialybes, siekia karjeros. Kaip piliakalniškių sėkmės pavyzdį V. Gibienė įvardijo Kauno klinikose besidarbuojantį
Tomą Lapinską.