17 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 22d.
DzūkijaAlytus
2017 Rugpjūčio 9d.
0

AKKC skandalas: Daiva Andruškevičienė prieš buvusį savo vadovą ir gyvenimo draugą Vidą Simanauską (VIDEO. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Iš pareigų atleidžiama AKKC direktoriaus pavaduotoja Daiva Andruškevičienė metė kaltinimus savo direktoriui Vidui Simanauskui.

Konferencijoje, surengtoje Alytaus miesto rotušėje, tiesiogiai pristatyta situacija AKKC (Alytaus kultūros ir komunikacijos centre). Savo tiesą perteikė D. Andruškevičienė. Pasak jos, po dešimtmečio, praleisto centre, jai buvo pasiūlyta darbo pasiieškoti siuvykloje. „Jis - jau metus pensininkas, tačiau dar turi choro vadovo etatą AKKC bei įstaigos kuru vyksta į papildomą darbą Punsko (Lenkija) chore", - susirinkusiai žiniasklaidai apie savo vadovą V. Simanauską dėstė D. Andruškevičienė. Alytausgidas.lt skaitytojai paklausė, kodėl pavaduotoja apie situaciją prakalbo tik dabar, nors AKKC dirbo jau apie 10 metų? D. Andruškevičienė atsakė, kad buvo susitikimuose su atsakingais, kultūrą kuruojančiais miesto savivaldybės darbuotojais vicemere Vale Gibiene, administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Pešteniene ir kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuviene. „Kultūros skyriaus vedėjai tu nepatinki, išeik iš darbo pati", - tokius žodžius D. Andruškevičienė esą girdėjusi ne kartą ir ne tik iš savo vadovo V. Simanausko. D. Andruškevičienė patvirtino, kad į darbą pastaruoju metu važiuoja iš Lazdijų rajono Seirijų seniūnijos Žagarių kaimo - 36 kilometrus. Moteris prisipažino, kad dėl savo atliekamo darbo turėjo konfliktų ne tik su V. Simanausku ir V. Liaukuviene, tačiau ir renginių lankytojais, o santykius aiškinosi ir darbo ginčų komisijoje. [caption id="attachment_73938" align="alignnone" width="696"] Konferencijoje su D. Andruškevičiene dalyvavo Alytaus miesto tarybos narys M. Grišmanauskas. Alytausgidas.lt Tv nuotr.[/caption] Pavaduotoja paneigė, kad viešieji pirkimai AKKC galėjo būti neskaidrūs. Tačiau D. Andruškevičienė patvirtino, kad choreografas Vidmantas Ežerskis įstaigoje turi 2 etatus, o V. Simanausko vadovaujamo „Varsos" choro nariai - ir daugiau etatų. Pavaduotoja teigia, kad į jos pusę stojo ir ant pareiškimo pasirašė nemažai centro darbuotojų. „Mes ne charakterį turėtume vertinti, o kompetenciją", - atrodo D. Andruškevičienės pusėn stojo Seimo narys Robertas Šarknickas, akmenuką metęs ir į valdančiosios daugumos pusę - vicemerę V. Gibienę, kuri, esą net žinodama apie situaciją, nieko nedarė. Aktyvus alytiškis Albinas Kvietkauskas kritikavo ne tik daugumos, tačiau ir mero Vytauto Grigaravičiaus užimamą poziciją bei tiesiai šviesiai pasiūlė V. Simanauską atleisti iš pareigų. Konferencijoje su D. Andruškevičiene dalyvavęs Alytaus miesto tarybos narys Marius Grišmanauskas žiniasklaidai pranešė, kad įtarimais grįsta medžiaga priduota specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Susitikimas su žiniasklaida vyko kiek daugiau nei pusvalandį. Jos pabaigą vainikavo D. Andruškevičienės sūnaus, anot jos pačios, dirbančio Norvegijoje, pasirodymas salėje. Jausmingo, vietomis sensacingo renginio pabaigoje buvo patvirtinta, kad nebus apsieita be prokuratūros, o  Alytaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atstovė Ineta Sakavickienė turimą medžiagą iš kalbėjusiųjų paėmė iškart po konferencijos.

ATNAUJINTA

Panorusiųjų situaciją komentuoti iš miesto savivaldybės vadovų ar valdininkų pusės Rotušėje neatsirado. Vėliau tai sutiko padaryti Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius. V. Simanauskas konferencijoje nedalyvavo, tačiau neatsisakė pateikti savo versijos. Pasak AKKC direktoriaus, D. Andruškevičienės pateikti faktai - neatitinka tikrovės, be to - ji pati atsakinga už sutartis ir kitas sritis, kuriose įvardijo matanti korupcines apraiškas. Vidas Simanauskas, kalbinamas Alytaus žiniasklaidos atstovų, neneigė, kad ne kartą problemų įstaigoje buvo kilę dėl asmeninių, D. Andruškevičienės gyvenimo būdo savybių, kurios kaskart trukdė darbui ir pastoviai grėsė jos atleidimu iš AKKC. V. Simanauskas interviu metu buvo atviras ir įvardijo, kad į AKKC priimdamas D. Andruškevičienę žinojo, jog dėl konfliktų ji buvo priversta pasitraukti iš darbo Lazdijų kultūros centre, tačiau tuo metu šio fakto nesureikšmino. AKKC vadovas interviu metu neslėpė, kad per dešimt metų, kai D. Andruškevičienė dirba jo pavaduotoja, su pavaldine turėjo ne tik darbinių santykių. Jie sužydėjo tuo metu, kai po žmonos mirties V. Simanauskas buvo likęs vienas. Pastaruoju metu AKKC direktorius ir pavaduotoja bendro ūkio nevedė, o į tarpusavio santykius dar dabiau pablogino D. Andruškevičienės konfliktas su viena iš V. Simanausko gerai pažįstamų moterų. Pasirodo, pavaduotojos įvardintas konfliktas, kuris dabar nagrinėjamas darbo ginčų komisijoje, kaip tik kilo jai prieš renginį pasitinkant moterį, su kuria, pasak direktoriaus, jis leidžia laisvalaikį. [caption id="attachment_73949" align="alignnone" width="932"] AKKC vadovas Vidas Simanauskas. Alytausgidas.lt nuotr.[/caption]

PAPILDYTA

VŠĮ Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) direktoriaus pavaduotojos DAIVOS ANDRUŠKEVIČIENĖS PAREIŠKIMAS (KOPIJA ŽINIASKLAIDAI) Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai per Alytaus apylinkės prokuratūrą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba  PAREIŠKIMAS, 2017-08-09, Alytus Atsižvelgiant į pastaruoju metu suaktyvėjusį teisėsaugos institucijų dėmesį kovai su korupcija įvairiose įstaigose ir pilietiškas iniciatyvas, tokiose kaip Kauno tardymo izoliatorius, Nacionalinio operos ir baleto teatro istorijose, noriu pateikti teisėsaugos institucijom informaciją apie galimą nusikalstamą veiką. Siekiant apginti viešąjį interesą, prašau pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, svetimo turto iššvaistymo, apgaulingo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, kurią padarė VŠĮ Alytaus kultūros ir komunikacijos centro direktorius Vidas Simanauskas ir kiti žemiau nurodyti asmenys galimai bendrininkaudami švaistant valstybės lėšas. Man žinomos tokios reikšmingos aplinkybės:
 1. VŠĮ Alytaus kultūros ir komunikacijos centras 2017 sausio 18d. pasirašė sutartį Nr. K170118/1 (priedas nr.1) su muzikologu Viktoru Gerulaičiu (asm. kodas 3..........) dėl AKKC kolektyvų pusiaužiemio koncerto vyksiančio sausio 26 d. režisavimo, numerių apjungimo ir renginio vedimo paslaugos. Už ką buvo numatytas atlygis 350 Eur. 2017 metų sausio 26 dieną, jau žinant kad renginio nevedė V. Gerulaitis, buvo pasirašytas paslaugų perdavimo-priėmimo aktas D170126/1 (priedas nr. 2), kuriame nurodoma kad paslauga buvo atlikta. Patvirtinu, kad Viktoras Gerulaitis šio renginio nevedė ir nerežisavo. Renginį atskiru direktoriaus įsakymu režisavo Arvydas Kinderis, o renginio vedėjai buvo Arvydas Kinderis ir man nepažįstama moteris (priedas nr. 3, renginio vaizdo įrašo nuoroda „Youtube“ kanale ir momentinė ekrano kopija). Remdamasi išdėstytom aplinkybėm, prašau nustatyti ar nebuvo pažeisti teisės aktai švaistant ir neteisėtai pasisavinant svetimą turtą, bendrininkaujant abiems sutarties pusėms, iš anksto žinant apie fiktyvią sutartį ir klastojant VŠĮ AKKC dokumentus. Prašom patikrinti ir kitas AKKC sutartis su muzikologu įtariant, kad tai ne vienintelis toks atvejis.
 2. VŠĮ AKKC sudarė sutartį Nr. V161111/3 (priedas nr. 4) 2016 metų lapkričio 11 dieną su VŠĮ Teatro dienos, atstovaujamos Vytauto Lebednyko dėl operetės „Jūratė ir Kastytis“ rodymo didžiojoje salėje. Numatyta renginio trukmė 3,5 valandos ir nuomos suma 920,50 Eur. Praėjus mėnesiui, rodomas tas pats renginys pakartotinai, tačiau naujoje sutartyje Nr. V161220/1 (priedas nr. 5) jau nurodoma renginio trukmė tik 1 valanda ir nuomos suma 263 Eur. Abi šios sutarties šalys gerai žinojo, kad „Jūratės ir Kastyčio“ operos trukmė yra ilgesnė nei 1 valanda, tačiau pasirašė klastodami tikrovės neatitinkančius dokumentus. Prašau ištirti kokie motyvai įtakojo tokios sutarties pasirašymą, ar nevyko atsiskaitymas grynaisiais. Nustatyti nuostolius padarytus VŠĮ AKKC. Pareikalauti iš kaltų asmenų atlyginti žalą.
 3. VŠĮ AKKC sudarė sutartį Nr. V161111/2 (priedas nr. 6) 2016 metų lapkričio 11 dieną su VŠĮ „Šv. Kristoforo kamerinio orkestro klubu“ dėl Šv. Kristoforo orkestro ir solistės Lilijos Gubaidulinos koncerto. Sutartyje nurodoma, kad koncertas vyks lapkričio 17 dieną mažojoje salėje kurios įkainis yra 43 Eur valanda. Tačiau, koncertas vyko didžiojoje salėje, kurios įkainis yra 263 Eur už valandą. Prašau ištirti kokie motyvai įtakojo tokios sutarties pasirašymą, ar nevyko atsiskaitymas grynaisiais. Nustatyti nuostolius padarytus VŠĮ AKKC. Pareikalauti iš kaltų asmenų atlyginti žalą.
 4. VŠĮ AKKC sudarė sutartį Nr. P170130/1 (priedas nr. 7) 2017 metų sausio 30 dieną su Tadu Bruzguliu, veikiančiu pagal individualios veiklos pažymą Nr. 721601 dėl Laisvos koncerto didžiojoje salėje. Sutartyje nurodomas koncerto / salės nuomos laikas 30 minučių, viso 131,50 Eur. Tačiau, koncertas truko apie 80 minučių. Tai patvirtina ir elektorniniu paštu užklausta informacija pas Tadą Bruzgulį (priedas Nr. 8). Prašau ištirti kokie motyvai įtakojo tokios sutarties pasirašymą, ar nevyko atsiskaitymas grynaisiais. Nustatyti kokius nuostolius patyrė VŠĮ AKKC. Pareikalauti iš kaltų asmenų atlyginti žalą.
 5. Mano manymu VŠĮ AKKC yra fiktyviai įdarbinta daug asmenų. Žemiau išvardinti darbuotojai darbe visiškai nesilanko arba lankosi ypač retai. Nustatytų įsakymais darbo grafikų nesilaiko. Budinčios įėjimo kontrolės knygoje šių asmenų parašų atitinkamai nėra arba jie nesutampa su darbo grafikais. Išvardinti asmenys neturi realiai veikiančių kolektyvų ir su jais nerepetuoja, tačiau etatinis DU (darbo užmokestis) - mokamas:
  1. Meno vadovas/choreografas Vidmantas Ežerskis;
  2. Meno vadovas Jonas Vytautas Pavilonis;
  3. Chormeisteris Algimantas Dabašinskas;
  4. Chormeisteris Reda Vokietaitienė;
  5. Chormeisteris/akompaniatorius Klaudija Aleksandravičiūtė;
  6. Chormeisteris Saulius Jakubėlis
Nustačius faktus, prašau išieškoti iš minėtų asmenų neteisėtai gautą darbo užmokestį.
 1. Dėl, mano manymu, fiktyviai įdarbintų asmenų esu ne kartą informavusi Alytaus miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėją Vilmą Liaukuvienę, tačiau vedėja jokių veiksmų nesiėmė. Atvirkščiai pradėjo manęs vengti, jau metai kaip ieško įvairių priežaščių atleisti mane iš darbo. VŠĮ AKKC direktorius be kultūros skyriaus vedėjos žinios šių asmenų nebūtų įdarbinęs, todėl prašau jūsų nustatyti ar Vilma Liaukuvienė nėra pažeidus teisės aktų, pareiginių nuostatų, aplaidžiai vykdydama pareigas, dėl aplaidumo ar tyčia, žinodama ir dangstydama galimai fiktyviai įdarbintus asmenis bendrininkaujant su AKKC direktoriumi.
 2. VŠĮ AKKC yra įrengta patalpa nuomai, oficialiai ji nėra numatyta nei mūsų veikloje, nei salių nuomos patvirtintuose įkainiuose. Taip vadinama „Prezidiumo“ patalpa yra nuomuojama be jokių dokumentų, neaišku nemokamai ar nelegaliai atsiskaitant. Jokie oficialūs dokumentai nėra forminami, tik budinčioms yra pateikiami lapukai su juose užrašytomis datomis, kada turi būti išvalyta ir paruošta patalpa. Kad „Prezidiumo“ patalpoje vyksta įvairūs pobūviai įrodo elektroniai laiškai tarp privačios įmonės (tiekiančios maitinimo paslaugą) ir VŠĮ AKKC direktoriaus dėl laiko derinimo (priedas nr. 9, 10, 11). Apklausus UAB „Šventė Jums“ vadovą ar personalą, jie galėtų patvirtinti, jog vadinamoje „Prezidiumo“ patalpoje renginiai vykdavo ir jie aptarnaudavo ten klientus. Taip pat faktus ir grafikus „Prezidiumo“ salės nuomos galėtų patvirtinti įstaigos budėtojai ir valytojos.
 3. Renginių metu budinčioms, valytojoms, rūbininkėms nėra oficialiai įforminamos darbo valandos. Už varginantį naktinį darbą nėra sumokamas atitinkamas darbo užmokestis, dėl ko nukenčia šių darbuotojų darbo užmokesčio dydis, kuris tikėtina yra išvaistomas fiktyviems etatams išlaikyti.
 4. VŠĮ AKKC direktorius Vidas Simanauskas dirba Punsko (Lenkija) lietuvių kultūros namų mišraus choro „Dzūkija“ vadovu. Į darbą Punske jis vyksta gana dažnai, tačiau kuras yra perkamas iš VŠĮ AKKC lėšų. Dėl to, mano manymu yra švaistomas AKKC turtas direktoriaus asmeniniams interesams tenkinti. Prašau patikrinti keliones lapus, ar jie nebuvo klastojami įrašant kitą paskirties vietą. Nustatyti ir išreikalauti atlyginti padarytus nuostolius VŠĮ AKKC.
 5. Tyrimo metu prašau laikinai nušalinti nuo pareigų VŠĮ AKKC direktorių Vidą Simanauską, Alytaus miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėją Vilmą Liaukuvienę galinčius preiti prie dokumentų ir įtakoti tyrimo eigą.
 6. VŠĮ AKKC buvo ir daugiau panašių sutarčių kaip 1, 2, 3, 4 punkte nurodytos. Prašau patikrinti ir kitas sutartis. Kyla įtarimas, jog tai buvo sistemiška ir pastovi veikla.
 7. Prašau jūsų išplėsti tyrimą ir nustatyti ar tokie piktnaudžiavimai nevyksta kitose kultūros įstaigose. Tikėtina, kad 1, 2, 3, 4 punkte nurodytos sutarties šalys pasirašydamos tokias sutartis su VŠĮ AKKC, tą pačią schemą galėjo taikyti ir kitose sutartyse. Pasirašant sutartis su sumažinta renginio trukme, sutartyse nurodant kitas pigesnias patalpas nei realiai vyksta renginys, sudarant fiktyvias sutartis už renginių vedimą, kurie realiai nevyksta.

Daugiau žiūrėkite Alytausgidas.lt TV reportaže

 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!

Naujausios žinios

Apklausa