Ketvirtadienis, lapkričio 23, 2017
Pradžia Naujienos 112 Miesto žolėje aptinkama pavojingų atliekų – dūmai gali būti nuodingi!

Miesto žolėje aptinkama pavojingų atliekų – dūmai gali būti nuodingi!

0
Žolėje, deginamoje miesto teritorijoje, neretai aptinkama daug sunkiųjų metalų, trąšų, pesticidų liekanų, pavojingų atliekų, todėl tokie dūmai gali būti nuodingi žmogui ir gamtai. Alytausgidas.lt nuotr.

Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus (VPPS)  inspektorė Indrė Miškinytė informuoja:

… žolėje, deginamoje miesto teritorijoje, neretai aptinkama daug sunkiųjų metalų, trąšų, pesticidų liekanų, pavojingų atliekų, todėl tokie dūmai gali būti nuodingi žmogui ir gamtai.

Kartais žolės gaisrus sukelia vaikai bei paaugliai, todėl tėvai ir pedagogai jiems turėtų priminti apie šių gaisrų daromą žalą. Pareigūnai prašo nedeginti žolės ir atsargiai elgtis su ugnimi, mat pavasariniai gaisrai padaro gamtai milžiniškus nuostolius.

Degančioje pievoje beveik kasmet žmonės patiria traumų ar net žūva. Gaisrai sunaikina paukščius ir jų lizdus, miško kultūras, rūšinius augalus. Nuo padegtos žolės užsidega gyvenamieji namai ar ūkiniai pastatai.

Dažniausiai gaisrus sukelia neatsargus ar tyčinis žmogaus elgesys su ugnimi, o už nustatytus gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus numatyta tokia administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių nusižengimus baudžiami jų tėvai:

  • 1. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.
  • 2. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.
  • 3. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Taip pat informuojame visus žemės savininkus ir jos naudotojus, kad vykdomi operatyviniai reidai su aplinkos apsaugos bei viešosios tvarkos ir civilinės saugos specialistais. Reidų metu nustatyti pažeidėjai bus baudžiami įstatymų nustatyta tvarka, kurie nesilaiko gaisrinės saugos ar aplinkos apsaugos nustatytų reikalavimų.

Pastebėję degančią žolę, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Komentuoti

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here