Pirmadienis, balandžio 23, 2018
Pradžia Dzūkija Alytaus rajonas Alytaus rajonas išrinko metų geriausiuosius

Alytaus rajonas išrinko metų geriausiuosius

0

Viena prasmingiausių Alytaus rajono iniciatyvų – tradicija pagerbti labiausiai nusipelniusius rajono žmones nominacijų konkurse „Alytaus rajono metų geriausieji“, tęsiasi nuo 2006-ųjų metų. Kas dvejus metus organizuojamas konkursas rajono žmonių labai laukiamas.

Iškilmingos šventės metu pagerbiami tie, kurie kuria Alytaus rajono, Lietuvos gerovę, daro kitų žmonių gyvenimą prasmingesnį ir šviesesnį.

„Jau septintą kartą tradiciškai susirenkame pasidžiaugti vieni kitais ir ypač tais, kuriuos mūsų bendruomenė išskiria. Atrandami tie, kurie dirba savo darbą: kuria, moko, gydo, ugdo. Didžiausi darbai nuveikiami tada, kai žmogus už tai nesitiki padėkos, bet įdeda visą širdį ir, svarbiausia, tiki tuo, ką daro“,  – tardamas sveikinimo žodį sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Šiais metais nominantai paskelbti ir savivaldybės mero A. Vrubliausko garbės raštais  bei statulėlėmis – stiklo dizainerio Edmundo Unguraičio  autoriniu darbu „OBUOLYS“ su užrašu „Alytaus rajono metų geriausieji 2016“,  apdovanoti Butrimonyse.

Pagerbti aštuoni nominantai.

Nominacija – DVASININKAS

Alytaus rajono metų dvasininkas – Raimundas Žukauskas.

Simno  Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas, vicedekanas, garbės kanauninkas.

Tai žmogus, atliekantis kilnią kunigystę, ganytojišką veiklą, sielovados ir dvasingumo sklaidą, telkiantis parapijos bendruomenę ir aktyviai dalyvaujantis Simno seniūnijos bendruomenių gyvenime, palaikantis  glaudžius ryšius su švietimo ir kultūros įstaigomis.

Klebono iniciatyva, bendradarbiaujant su Alytaus rajono savivaldybe, buvo atlikta visa eilė Simno parapijos gerovei darbų: rekonstruoti parapijos namai, restauruoti bažnyčios šventorius ir altorius, sutvarkyta bažnyčios šventoriaus aplinka, išasfaltuota gatvė, vedanti link kapinių, bei automobilių stovėjimo aikštelė prie kapinių.

Simno parapijos klebonas savo gyvenimo pavyzdžiu iliustruoja skelbiamas tiesas – kuklumą, ištikimybę tiesai.

Nominacija – KAIMO BENDRUOMENĖS ŠVIESUOLIS

Alytaus rajono metų kaimo bendruomenės šviesuolė – Antanina Beitnarienė

Iniciatyvi ir veikli Vaisodžių kaimo bendruomenės visuomeninės organizacijos „Vaisodžiai“ pirmininkė.

Antanina organizuoja kultūrinius renginius, rašo  eiles, daug įdeda širdies, kad žmonių suėjimai draugėn būtų mieli ir neišdildomi.

Jos pastangų dėka sukurta muziejinė ekspozicija „Marčios klėtis“, įsteigtas amatų kiemelis, atgaivinta Vaisodžių kaimo biblioteka, pastatytas kaimo kryžius.

Tai aktyvi, nuoširdi bendruomenės narė, pelniusi  žmonių  pagarbą  ir pasitikėjimą.

Nominacija – KULTŪROS DARBUOTOJAS

Alytaus rajono metų kultūros darbuotoja – Rasa Navakauskienė.

Simno kultūros centro Krokialaukio filialo Santaikos kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė.

Savo srities žinovė. Kūrybinis indėlis kuriant Alytaus rajono kultūrinę ir dvasinę aplinką yra svarus ir pelnytas.

Tradicinių kultūros vertybių sklaida, lietuvių tautinių šokių ir tautinės kultūros puoselėjimas, renginių organizavimas, scenarijų rašymas ir renginių vedimas – Rasos kultūrinio ir kūrybinio darbo kasdienybė.

Svarus vaidmuo kultūrinėje veikloje tenka ne vieną dešimtmetį gyvuojančiam tautinių šokių kolektyvui „Narpulis“. Gražiai Rasos talentas sužibėjo ir poezijoje.

Ji aktyvi Santaikos  bendruomenės narė,  pelniusi ne tik savos bendruomenės,  bet ir Alytaus rajono žmonių pagarbą.

Atsidavimas darbui, kūrybinei veiklai ir meilė žmonėms – tai akcentai, simbolizuojantys Rasos gyvenimo ir darbų prasmę.

Nominacija – MOKYTOJAS

Alytaus rajono metų mokytoja – Dalia Adžgauskienė.

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos istorijos mokytoja metodininke dirba nuo 2003 m. Tai atsakinga pedagogė, kompetentinga mokytoja, ugdanti mokinių tautiškumo, pilietiškumo nuostatas, aktyvi  visuomenininkė.  Kartu su mokiniais dalyvauja rajono bei šalies renginiuose, organizuoja projektus, valstybinių švenčių minėjimus, pilietines akcijas, kultūrines-pažintines išvykas, antikorupcines veiklas, dalykines olimpiadas ir konkursus, yra kvalifikacinių renginių organizatorė-lektorė. 2016 m. mokytojos ruošta komanda puikiai pasirodė žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Euroscola“ ir iškovojo I-ąją vietą regione bei teisę atstovauti Lietuvai Strasbūre.

Pedagogė nuolat visuomeninių darbų sūkuryje. Už ilgametį nuoširdų ir kūrybingą, aktyvų ir atsakingą darbą, jaunosios kartos pilietinio sąmoningumo ugdymą Dalia Adžgauskienė yra įvertinta  Alytaus r. savivaldybės mero ir administracijos, LR krašto apsaugos bei švietimo ir mokslo ministrų padėkos raštais.

Nominacija – MEDIKAS

Alytaus rajono metų medikė – Asta Tuinylienė.

Asta bendrosios praktikos slaugytoja dirba jau 22 metus. Paskutiniuosius ketverius metus ji yra VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė. Jos darbas pilnas stiprių išgyvenimų, tenka reanimuoti pacientus, stabdyti kraujavimą, priimti skubančius į šį pasaulį  naujagimius, padėti dvasinės negalios ištiktiems žmonėms.

Asta Tuinylienė – atsakinga, visuomet išliekanti ištikima savo darbui, už ką yra gerbiama pacientų ir bendradarbių.

Nominacija – JAUNOJI ASMENYBĖ

Alytaus rajono metų jaunoji asmenybė – Ramūnas Kuzmickas.

Tai vienos pirmųjų oficialių jaunimo organizacijų Alytaus rajone pirmininkas. Asociacijos „Slabados jaunimas“, įkurtos 2012 m., tikslas yra „pasiekti ir prakalbinti“ jaunus asmenis, suteikti jiems reikalingus įgūdžius ir palaikyti savarankiškumą, skatinti savanorišką veiklą. Šiuo metu asociacija vienija 47 narius.

Ramūnas taip pat priklauso Alytaus rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybai, yra neoficialaus „Volkswagen“ automobilių klubo narys.

2014 m. baigęs Lietuvos policijos mokyklą dirba Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos vyriausiuoju patruliu.

Nominacija – ŪKININKAS

Alytaus rajono metų ūkininkė – Daiva Kvedaraitė.

Daiva – vieno didžiausio ekologinio šaltalankių ūkio Lietuvoje, įkurto 2004 metais Venciūnų kaime, Alytaus rajone, įkūrėja. Pradžia 27 ha ūkyje, dabar jau 80 ha žemės ploto ūkis. Šaltalankių ūkyje AMBERRY gaminama šaltalankių produkcija: gira, sultys, sirupas, arbata, šaldytos uogos.

Pirmiesiems Lietuvoje įsigijus įrangą, kuria sultys išspaudžiamos naudojant vakuuminę technologiją, siūloma ir sulčių spaudimo iš šaltalankių uogų ir kitų vaisių paslauga.

2016 m. Daivos Kvedaraitės ekologinis šaltalankių ūkis gavo prestižinį  „AgroBalt“  aukso medalį už šaltalankių girą.  Ekologiškas šaltalankių ūkis yra įtrauktas į Pasaulinio Gintaro Kelio maršrutą www.worldamberroad.travel/lt, nes čia įkurti svečių namai „Gintarinė uoga“.

Nominacija – VERSLININKAS

Alytaus rajono metų verslininkas – Audrius Graužys

Uždarosios akcinės bendrovės „Virtual business corporation“ direktorius. Buvusios Ąžuolinių kaimo mokyklos pastate įkurtoje siuvimo įmonėje pagaminta produkcija parduodama ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Įmonėje siuvama techninė tekstilė, čiužinukai, patalynė kūdikiams, vaikams ir suaugusiems, detalės vaikiškiems vežimėliams ir automobilinėms kėdutėms, vandens transporto vidaus apdailos dalys, specializuota apranga, darbo drabužiai.  Jo vadovaujama įmonė nuolat ieško naujų ir modernių sprendimų,  atsakingas ir šiuolaikiškas požiūris su klientais. 2015 metais Ąžuoliniuose įkurta ir žuvų perdirbimo įmonė. Savo versle sukūręs per 50 darbo vietų, planuoja ir toliau plėsti veiklą.

Audrius  aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės gyvenime, finansiškai remia  įvairius kultūros renginius, sporto varžybas, jo iniciatyva Ąžuolinių kaime įrengta vaikų žaidimo aikštelė.

Pirmą kartą renginio metu paskelbta „DOSNIAUSIA ŠIRDIS“. Ja tapo Radžiūnuose įsikūrusi įmonė UAB „Coner“, vadovas Edvardas Bielskis. Ši įmonė neliko abejinga tiems, kuriems pagalbos labai reikėjo, ir finansiškai prisidėjo prie Algirdo Vrubliausko labdaros ir paramos fondo veiklos. Prieš metus įkurtas fondas padėjo jau 5 asmenims. Ir šiais metais nominacijų renginio metu žmonės noriai aukojo sergantiems, ligoniukams, ar tiems, kuriems pagalbos labai reikia. Fondo veiklą remia vis daugiau žmonių. Kančėnų kaimo bendruomenė „Dėmesio centras“ ir jos pirmininkė Monika Ražanauskienė dovanojo keramikinių gėlių, tapusių fondo simboliu. Operatorius Alius Mikelionis neatlygintinai parengė vaizdo reportažą apie fondo išdalintą paramą rajono žmonėms, kuris buvo pristatytas nominacijų renginio metu.

Iškilmingą nominacijų vakarą vainikavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, pagrindinių Lietuvos muzikos ir teatro apdovanojimų laureato,  operos solisto, Lietuvos Respublikos Seimo nario Vytauto Juozapaičio su šeima koncertas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here