Pirmadienis, balandžio 23, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus 100-metė alytiškė E. Lenkauskienė – Lietuvos patriotė

100-metė alytiškė E. Lenkauskienė – Lietuvos patriotė

1
5 anūkus ir 4 proanūkius turinti 100-metė E. Lenkauskienė visuomet buvo tikra Lietuvos patriotė, priklausė šaulių sąjungai

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė pasveikino 100 metų sulaukusią alytiškę Eleną Lenkauskienę.

Atvykusias viešnias jubiliatė pasitiko pati ir nustebino jaunatviška išvaizda, energija, puikia atmintimi ir gerumu spindinčiomis akimis.

Mero pavaduotoja sveikindama šimto metų sulaukusią E. Lenkauskienę palinkėjo jai stiprybės ir artimųjų meilės, įteikė gėlių ir sveikinimą. Šimto metų sulaukusi Elena pasakojo apie savo gyvenimą, prisiminė vaikystę, jaunystę.

Senolė, gimė ir iki 3 metų augo Londone, vėliau kartu su tėvais grįžo gyventi į Lazdijų rajoną, visą gyvenimą daug dirbo ir augino 5 vaikus: 4 dukras ir 1 sūnų. Šimtametė Elena su vyresniąją seserimi iki jaunystės augo pas savo dėdę, kuris turėjo didelį ūkį, ir mergaitėms įskiepijo meilę darbui.

Visus penkis vaikus išleido į mokslus, „duonos jiems netrūko, nors ir labai sunku buvo“, – sakė alytiškė. Dabar senolė džiaugiasi 5 anūkais, 4 proanūkiais. Beje, vienas jos anūkas, šiuo metu gyvenantis Londone, paklaustas, kada planuoja grįžti, visada atsako: „…čia mano močiutės namai“. Taip gyvenime susiklostė, kad Elena visuomet buvo tikra Lietuvos patriotė, priklausė šaulių sąjungai. Net ir dabar pamačiusi Lietuvos vėliavą, susigraudina ir sako išdidžiai: „čia mano Lietuva“.

Senolė žiemos metu gyvena Alytuje pas dukrą, tačiau vasarą grįžta į tėviškę Pagrūdų kaime, Būdviečio seniūnijoje, Lazdijų rajone, kur jos laukia sūnus. Elena ir dabar kiek gali dirba įvairius darbus, labai myli gėles.

„Gyvenimas mamos nelepino, ji sunkiai ir daug dirbo. Senais laikais būrėja jai ir išbūrė, kad gyvens labai sunkų, bet labai ilgą gyvenimą. Taip ir nutiko”, – apie mamą pasakojo dukra Ona Lenkauskaitė.

Šimtametę alytiškę pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemerė V. Gibienė

 

1 komentaras

  1. normaliai sutvarkykit-pasodins azuolus…o krumai ir uz kalniuko,palei kryziu darzus palikot,kam?
    irenkit bent suoliukus,geliu pasodinkit,takus padarykit,kad vaikai turet zaist kur vaikam aiksteles kelias irenkit-bus tada su mamom kur laika praleist,vis ne darzliu teritorijoj…bet panasu,kad isplausit eu suare gabaleli zemes( beja lengva buvo pervaziuot,nes zmoniu buvo sukasta zeme) ir pasodinsit azuoliuku ir triubacinsit kad daug lesu ideta? o tolko ,manau nebus….sabakstynai visur…erkiu pilna….tvarkykit ponai ,kad akiai but grazu ir nauda butu vieiem….

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here